Öğrenciler tatil dönüşü okullarını tanıyamadı!

Tes-İş Anadolu Lisesi, 9 günlük ara tatilde baştan sona yenilendi. Tatil öncesi duvar boyaları dökük, sınıf kapıları kırık bir okul bırakan öğrenciler, tatil bitip okula döndüklerinde şaşkına döndüler.

Öğrenciler tatil dönüşü okullarını tanıyamadı!

17 Ağustos depremi sonrasında 2002 yılında Tes-iş Sendikası tarafından kurulan Adapazarı Tes-iş Anadolu Lisesi 9 günlük ara tatilde hummalı bir çalışmayla baştan sona yenilendi. 

Öğrencilerin ve velilerin şikâyetlerine neden olan tüm eksiklikler ara tatil döneminde okul yönetimi ve öğretmenlerin fedâkarca çalışmalarıyla büyük ölçüde giderildi. 

Ara tatili fırsat bilen okul yönetimi pencerelerin denizliklerinin tümünü değiştirtti. Böylece duvarlardan su sızıntısı önlendi. Pencerelerin arızaları giderildi. Ardından tüm sınıflar, koridorlar, konferans salonu ve spor salonu modern ve çarpıcı renklerle boyandı. Okulun girişindeki karmaşa giderilerek yeni bir düzenlemeye gidildi. Veliler için bekleme salonu oluşturuldu. Koridorlara oturma grupları yerleştirildi. 

Tüm sınıf kapıları yeniden kaplandı. Sınıflardaki tüm sıralar zımparalanarak yeni bir görünüme kavuşturuldu. Sınıfların tüm panoları yerleştirildi. 9 gün süren yenileme çalışmalarını baştan sona yardımcılarıyla birlikte koordine eden Okul Müdürü Cengiz Kıyak;  “Velilerimizin büyük desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu çalışma sonrası, sınıflarına giren öğrencilerimizin yüzlerinde gördüğümüz mutluluk bize tüm yorgunluğumuzu unutturdu” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz YILDIZ
Yavuz YILDIZ - 8 ay Önce

Başta Cengiz KIYAK müdürüm ile müdür yardımcısı Ali AKILLI ve diğer personel lerin üstün gayretleri,okul aile birliğinin dayanışması neticesinde muazzam bir değişime sahne olan Tes-iş Anadolu Lisesi hakikaten göz kamaştırıyor.Üstün çabalar sonucu elde edilen bu sonuç takdire şayan.Özellikle bu idari ve eğitim kadrosu ile Tes-iş Anadolu Lisesi sadece Yeni kent bölgesi için değil tüm şehir için büyük bir şans.Muazzam bir okul oluşumunda emeği geçen Cengiz müdürüm,Ali AKILLI hocama,okul aile birliğine ve tüm emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER