Öğrencilere meyve fidanı dağıtıldı

YediHilal Derneği Sakarya Şubesi geçtiğimiz haftalarda orta öğretim Sancaktar Grubu öğrencilerine yönelik başlattığı “Fidan Dik Yarınlara Umut Ol” isimli meyve fidanı dağıtımı çalışmasını tamamladı.

Öğrencilere meyve fidanı dağıtıldı

Birkaç farklı ekiple yaklaşık 3 haftada seksen öğrenciye meyve fidanı ulaştıklarını ifade eden Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Umut Yiğit “Seksen öğrencinin içerisinde şehir merkezinde olduğu gibi köylerde ikamet eden öğrencilerimizde vardı. Dağıtım ekibindeki abilerimiz ve kardeşlerimiz uzak yakın demeden tüm öğrencilerimize ulaşmaya çalıştı.

Ailelerden ve çocuklardan aldığımız olumlu geri dönüşler bu meşakkatli çalışmanın bizler adına en sevindirici tarafıydı. Fakat her şeyden öte bizim derdimiz çocuklarımıza ümitsizliğe düşmeden şartlar ne olursa olsun yapılabilecek bir şeyler olduğu mesajını verebilmekti. Bizler peygamberimizin buyurduğu düstur üzere kıyametin kopacağını haber alsak elimizdeki fidanı dikecek, seferde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Neredeyse her alanda yeni normal olarak nitelendirdiğimiz bir döneme girildiğini belirten Umut Yiğit “YediHilal Sakarya Şubesi olarak önümüzdeki süreç için çoğunluğu yine dijital ortamda olmak üzere kapsamlı bir yaz etkinliği programı hazırladık. Fakat zaman zaman açık havada maske-mesafe ve temizlik kuralına azami derecede riayet etmek koşuluyla bir araya gelip öğrencilerimizle hasbihal ederek hasret gidereceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 12:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER