Öğrencilere yazık değil mi?

Bir dönem eğitimde Sakarya’nın en başarılı ilçelerinden biri olan Kocaali’de, 2015 yılında eğitim yönetiminde yapılan değişiklikler sonrası, kalite her geçen yıl düştü ve ilçe sonuncu sıralara yerleşti 

Öğrencilere yazık değil mi?

ÖĞRETMENLER İLÇEDEN KAÇTI 
2015 yılına kadar Sakarya’da eğitimin en iyi olduğu ilçeler sıralamasında hep ilk üçte yer alan Kocaali, o yıl eğitim yönetiminin tümüyle değiştirilmesinin ardından bu sıralamada gerilere düşmeye başladı. Yeni İlçe Milli Eğitim Yönetimi, bu başarının sağlanmasında rolü olan başarılı okul müdürlerini görevden aldı, yerlerine tecrübesi olmayan isimleri atadı. Bu arada ilçenin en tecrübeli öğretmenleri ilçeden tayinlerini istedi. 
BELİRSİZLİK GİDERİLSİN 
Aradan geçen süre içinde eğitim kalitesi düşerken İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün çeşitli nedenlerle değişmesi yönetimde başıboşluk oluşmasına neden oldu. En son göreve iade edilen İlçe Müdürünün de görevden alınacağı söylentileri, o başıboşluk etkisini arttırıyor.  İlçedeki okullarda öğrenim gören 3 bin 400 öğrencinin geleceğini direkt ilgilendiren bu belirsiz ortamın giderilmesi ilçedeki tüm velilerin ortak dileği.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 11:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 1 yıl Önce

Liyakatsiz bürokatlar arttıkça bu ülkede kalitede azalacaktır..

eremsarı
eremsarı - 1 yıl Önce

kocaalinin egitimini yillarca bi partinin temsilcisi gibi gezen sahis yonetti en son salincakta sallaniyidu snra ne oldu blmem

Kocaalili
Kocaalili - 1 yıl Önce

Adam o kadar tutuklanmış gitmiş gelmiş böyle eğitimde kalite mi artar

Selim
Selim @Kocaalili - 1 yıl Önce

Salıncaktaki miydi bu müdür

Şerif Sarı
Şerif Sarı - 1 yıl Önce

Katiller!.

Kocaali ilçesinde siyasetin ve koltuk sevdasının eğitime vurduğu darbedir.
Öğrencilerin gelecegini kendi kariyer (koltuk-makam) geleceklerine kurban eden zihniyet ve bu zihniyete “sesiz kalarak destek veren parti anlayışı” geleceğimiz olan Kocaalili öğrencilerin zihinsel katilleridir.

duyarlı ve ısrarcı
duyarlı ve ısrarcı - 13 ay Önce

Bir karış sakalıyla, kravatsız, yakası göğüs kılları gözükecek şekilde açık, paltosu külhanbey gibi koltuğa asılı, basına yazdığı yazılarda diğer sendikya üye olan öğretmenlere görüşlerinden ötürü meslektaşlarına küfreden, çağını bilmeyen tanımayan takip etmeyen herifleri okullara müdür atayanlar, haklarında da şikayet gelirse sübut etmedi diye dosyayı kapatan ilçe eğitim müdürleri olduğu müddetçe eğitim geriye gider, giderde sıkıntıyı kalk çekecek. Adam okulda müdür ama çalışma arkadaşlarına basın aracılığı ile küfür ediyor, ve salıncakçı müdür delil yok diye dosyayı kapatıyor, yazıları gözüne soktuk ulan, daha ne istiyorsun.

Nurhan Aydın
Nurhan Aydın - 1 yıl Önce

Turan bey baska soze ne hacet.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın milyonlarca lira harcayarak çocuklara ücretsiz dağıttığı, “Peygamber ve Gençlik” kitabında laiklik ve eğitim karşıtı propaganda yapıldığı ortaya çıktı. Eğitim seviyesi yükseldikçe dinden uzaklaşıldığını savunan kitapta, “Seküler alanlarda yüksek tahsil yapmanın dini inanç ve ibadetler üzerinde olumsuz etki yaptığı tespit edilmiştir” denildi. Peki dini egitim verdikleri kurumları da bi hatırlayalım mı? Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait kayıt dışı yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciden 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel taciz, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etme.2001-2003 arasında Rize Ensar Vakfı başkanlığını yapan Din Kültürü Dersi ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehmet Nuri Gezmiş, 2 erkek çocuğa tecavüzden tutuklandı.

* 2008 yılında ortaya çıktığına göre, Çorum Ensar Vakfı Başkanı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler; vakfa gelen iki kız kardeşten 13 yaşındakine tecavüz, diğerini tacizden tutuklandı ve mahkum edildi.gibi gibi bunlar mı Ahlaklı ? Dindar ?

duyarlı ve ısrarcı
duyarlı ve ısrarcı - 13 ay Önce

Sonu hayırlı olur inşAllah.

SIRADAKİ HABER