Öğretmenler Almanya’ya gidiyor 

Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün AB’den hibe desteği kazanan projesi kapsamında 12 öğretmen Almanya’ya gidecek 

Öğretmenler Almanya’ya gidiyor 

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün "Zorba Olma Kardeş Ol" başlıklı projesi Avrupa Birliği Başkanlığına sunulan 4637 projeden her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirildi. Sapanca’nın projesi; 213 proje arasına girerek, 55.032,00 AVRO hibe desteği almaya hak kazanmıştı. 
Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen proje 12 okulun (Gazipaşa ilkokulu, Nebiye Ertan İlkokulu, Sapanca İlkokulu, Sinan Göksun İlkokulu, Tepebaşı Aktar İlkokulu, Alaçam Ortaokulu, Bilgin Özkaynak Ortaokulu, Kemal Yener Ortaokulu, Kemalettin Samipaşa Ortaokulu, Muazzez Sabri Gündoğar Ortaokulu, Nazmiye Ömer Sözer Ortaokulu, Sinan Göksun Ortaokulu) konsorsiyum üyeliği çalışmalarına 2019 Eylül ayında başlamıştı. Proje kapsamında konsorsiyum okullarında görev yapan 24 öğretmen Almanya ve İtalya’da akran zorbalığı ile ilgili eğitim alacaklar. 
Eğitimin ilk aşaması, 12 öğretmen ile 20 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek. 
Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede; “Zorba Olma Kardeş Ol Projesi” ile okullarımızda şiddet ve zorbalık riskini azaltıcı eğitim politikaları oluşturmayı hedefleyerek yola çıktık. Öğretmenlerimiz proje faaliyetleri ile akran zorbalığı ve önleyici tedbirler ile ilgili profesyonel destek alacak, yurt dışındaki iyi uygulama örneklerini tecrübe edecekler, aynı zamanda öğretmenlerimiz kişisel ve mesleki gelişimlerinde farklı bakış açıları kazanacaklardır.” İfadelerini kullandı. ÖZGE BOZKURT 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21