Okul fotoğrafçılığında ustalaştılar

İMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan Radyo TV alanı kısa film başarılarından sonra da “Okul Fotoğrafçılığı” projesi ile adından söz ettiriyor.

Okul fotoğrafçılığında ustalaştılar

İlimizde bulunan çeşitli kademedeki okulların öğrenci ve öğretmen fotoğraflarını çeken alan öğrencileri bu proje ile mesleki deneyimlerini artırıyorlar. Projenin danışmanlığını okul müdürü Mithat Şahin, koordinatörlüğünü müdür yardımcısı Selim Akgünler yapıyor. Proje de öğrencilere Radyo TV alanı şefi Zeki Beyhan, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Bülent Altınbaş, Radyo Tv alanı öğretmeni Handan Kıvrak ve Grafik ve Fotoğraf alanı öğretmeni Yasemin Çiçek rehberlik yapıyor. Projede öğretmen ve öğrencilerin profesyonel bir şekilde saha çalışmaları yapmaları ve piyasadan daha ucuza okulların hizmete ulaşmaları amaçlanıyor.
11 OKUL ÇEKİLDİ
Şu ana kadar ilimiz ilçelerinden Serdivan, Adapazarı, Erenler ve Arifiye’deki 11 okulun çekimini tamamladıklarını belirten radyo tv alanı şefi Zeki Beyhan öğrencilerinin bu proje sayesinde önemli bir tecrübe edindiklerini, hem mesleki bilgilerini artırdıklarını hem de sorumluluk alarak iş disiplini kazandıklarını belirtiyor. Okul müdürü Mithat Şahin ise, bu proje ile meslek liselerinin üretime dahil olmasının sağlanmasını hedeflediklerini ve öğrencileri iş hayatına hazırladıklarını belirtiyor. Önümüzdeki günlerde farklı okullara çekimlere gitmeye devam edeceklerini belirten Şahin,  proje de özveri ile çalışan, emeği geçen herkese teşekkür ediyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER