Okullar öğrencileri bekliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle okullar 16 Mart'ta başlayan tatilin ardından yarın yeniden açılacak. İlimizde 25 bine yakın öğrenci korona virüs gölgesinde eğitime başlıyor

Okullar öğrencileri bekliyor

Okullar yarın Korona virüs önlemleri altında yeniden açılıyor. Pazartesi sabahı ilk öğrencilerini ağırlayacak Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda 16 Mart'tan bu yana devam eden hazırlıklar artık bitti. Pazartesi sabahından itibaren bu hafta Sakarya genelinde yaklaşık 15 bin 300 1'nci sınıf ve 9 bin 600 ana sınıfı öğrencisi okula başlayacak.

Okullar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlenirken, çocuklar için sınıflar tek kişilik oturma düzeninde planlandı. Özellikle 1'nci sınıfa başlayacak olan çocukların mevcut sayıları bir kaç gruba bölünerek sınıflarda 7'şerli 8'erli gruplar oluşturuldu. Öğrencilerin giriş, teneffüs ve çıkış saatleri de grup grup ayarlandı. Çocukların teneffüslerde oyun oynayacakları bahçelerde her sınıf için ayrı ve diğer sınıflardan uzak alanlar belirlendi. Ailelerden, evden çıkmadan önce çocukların ateşinin ölçülmesi istenirken, sınıfta ders dinlerken maske takılmasına gerek olmayacak.  

banner3
YORUM EKLE