Okullarda trafik eğitimi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı , Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  işbirliğinde hayata geçirilen 'Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi' kapsamında okullarda trafik eğitimleri veriliyor.

Okullarda trafik eğitimi başladı

2019 ve 2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Trafik Eğitimleri de kaldığı yerden devam ediyor. Kendine has yöntemiyle Trafiği sevdiren, Çocukların Murat ağabeyi olarak tanınan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Murat Ünal tarafından Tes-İş Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilere Trafik Eğitimi verildi.

Tes-İş Anadolu Lisesi konferans salonunda verilen eğitimde ; Trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, araçta ve dışarda cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri önemi, kask kullanımı, güvenli bisiklet kullanım şekilleri,  trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Tes-İş Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak yaptığı değerlendirmede  “ Ulaşım alanındaki büyük sorunları trafik eğitimleri sayesinde halledebiliriz. Trafik Eğitimi alan kişilerin yolculukta daha az sorunla karşılaştığı görülmüştür. İnsanlar trafik konusunda ne kadar bilgilendirilirse can ve mal kaybı o kadar az olur. Kendilerine ve başkasına saygı duyarlar. Trafik Eğitimlerinin okul dönemlerinde verilmesi , çocuklarımızın gelecekte yaşam bilinci olarak benimsemesine yol açacaktır. İşin uzmanları tarafından verilen Trafik Eğitimleri daha faydalı olacaktır. Bu vesile ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze ve Proje paydaşı il Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”  dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 11:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER