‘Okulum temiz’ belgeleri sahiplerini buldu

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro ekipleri tarafından düzenlenen coşkulu törenle “Okulum Temiz” belgeleri sahiplerine takdim edildi.

‘Okulum temiz’ belgeleri sahiplerini buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı. Programda belirtilen tüm faaliyetleri, eylem  planlarını, talimatları, eğitimleri ve gerekli iş ve işlemleri tam olarak yerine getiren, şartları tamamlayan okullar denetlenerek yapılan değerlendirmeler sonucunda bu belgeyi almaya hak kazandı. 
HEPİMİZ GÜVENDEYİZ
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Büyükbaş, Ahmet Kıvcı ve Fikret Güldemir çalışmanın başarıyla sonuçlanması ve belgelerin sahiplerine ulaşması adına törende hazır bulunarak desteklerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Şube Müdürleri Hasan Büyükbaş, maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyulması gerektiğini hatırlatarak belgeyi almaya hak kazanan okulları tebrik etti ve “Okulum temiz, güvendeyiz hepimiz.” dedi
 HEDEF TÜM OKULLAR
 Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ise yaptığı konuşmada Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu çerçevesinde Okulum Temiz  başvurusu yapmayan okulun kalmadığını belirtti. Bakırtaş, okulların “Tetkik Görevlileri” tarafından denetim sıralarını beklediğini, herhangi bir sıkıntının olmadığını, bu kapsamda gereken bütün önlemlerin alındığını ve çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü, belirtti. Bakırtaş, ilkokul ve ortaokul bazında ilk etepta 32 okulun, ikinci etapta 47 okulun bu belgeyi aldığını, tüm okul ve kurumların başvurularını tamamladığını, asıl hedefin tüm okulların belgeyi almalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 11:39
banner3
YORUM EKLE