Özel Gereksinimli Çocuklara EBA Destekli Uzaktan Eğitim

Koronavirüs salgını nedeniyle günlerini zorunlu bir şekilde evde geçiren özel gereksinimli çocuklar için her gün EBA destekli uzaktan eğitim veriliyor.

Özel Gereksinimli Çocuklara EBA Destekli Uzaktan Eğitim

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il milli eğitim müdürlüklerine özel çocuklar için hazırlanan videolar ve görsellerden oluşan bir günlük eğitim programı gönderiliyor.

Özel çocuklarımızın bir gün içinde neler yapabilecekleriyle ilgili önerilerin yer aldığı videoları ve görselleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Birimi öğretmenlere, okul yöneticilerine ve öğrenci velilerine ulaştırarak bu etkinliklerin yapılmasına katkı sağlıyor.

Özel Eğitim Öğretmenleri de bu süreçte çocuklarımızı yalnız bırakmıyor. Öğrencilerinin aileleriyle internet üzerinden canlı ve görüntülü olarak iletişime geçen öğretmenler çocukların gün içerisinde yapacakları faaliyetlere rehberlik ediyorlar.

Özel çocuklarımızın bir gün içinde yapacağı etkinlikler arasında; mutfak becerileri, oyunlar, bilmeceler, yarışmalar, sanatsal etkinlikler, müzik saati gibi faaliyetler bulunuyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş özel gereksinimli gocuklarımızın her açıdan çok kıymetli olduğunu belirterek, içinde bulunduğumuz bu günleri evlerinde geçiren özel çocuklarımız için dolu dolu etkinlik programı hazırlandığını ifade etti.

Durmuş, “EBA üzerinden yayınlanan bu etkinliklerin özel çocuklarımıza ulaşmasında büyük emek veren müdür yardımcımız Necmi Sağıroğlu ve özel eğitim uygulama ve araştırma birimi personellerimize, etkinlikleri uygulayan okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize, çocuklarımızın fedakar ailelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER