Projelerini Erdoğan’a anlattılar

Gaziantep'te 22- 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST'e katılan Sakaryalı öğrenciler, devlet büyüklerinin ve katılımcıların ilgi odağı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya standını ziyaret etti ve öğrencilerden uzun uzun bilgi aldı.

sakaryayenihaber.com -

TEKNOFEST'te bu yıl Sakarya'nın 10 projesi finale kalma başarısı göstermişti. Açılış gününden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan TEKNOFEST'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etti. Sakaryalı öğrencilerin proje stantlarını gezen Erdoğan, insanlık yararına önemli projeler geliştiren öğrencilerin çalışmalarını beğeniyle takip etti. Öğrenciler, ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a projelerini anlatma fırsatı buldu.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başta olmak üzere çok sayıda bakan, genel müdür ve üst düzey yöneticiler Sakaryalı öğrencilern çalışmalarını yakından inceledi. 27 Eylül Pazar günü sona eren TEKNOFEST'te ilimizi başarı ile temsil eden öğrencilerimizle gurur duyduğunu ifade eden Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, projelerin geliştirilmesinde önemli pay sahibi olan danışman öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, okul yöneticilerimizi ve velilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Toplumda teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan TEKNOFEST'te ilimizi Sakarya BİLSEM'den “Süper Hidrofobik Petrol Emici”, “Orman Bekçileri”, “İğdeyi Tüketelim, Ekmekleri Atmayalım”, “Su-Fi Dinamik İklim Dengeleyici” isimli projeler; Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun “Diz Eklem Robotu” projesi; Akyazı Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulunun “Egzozsavar” projesi, Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Tekno Tarım” projesi, Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “LPG’li ve Güvenli” projesi temsil etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 01:31
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER