Sağlık çalışanlarına siperli maske dağıtıyorlar

Sakarya'daki gönüllü öğretmenler sağlık çalışanlarının ihtyacı olan siperli maskeleri üreterek teslim etmeye başladı 

Sağlık çalışanlarına siperli maske dağıtıyorlar

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi'nde Bilişim Sohbetleri ekibindeki öğretmenlerin  maddi desteğiyle sağlık çalışanları için yüz koruyucu siperli maske üretti.

Atölyenin koordinatörü Bilişim ve Teknoloji öğretmeni Sadık Pehlivan ve Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Aşçı öncülüğündeki Bilişim Sohbetleri ekibinin maddi desteğiyle atölyede üretimi yapılan siperlik maskeler sağlık çalışanlarımıza ulaştırıldı.

İmkanlar çerçevesinde ilk etapta 700 kadar siperlik maske üreten gönüllü öğretmenler Sakarya ilindeki tüm sağlık çalışanlarının ihtiyaçları karşılanana kadar üretime devam edeceklerini belirttiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş eğitim camiasının Koronavirüs salgını ilk ortaya çıktığı andan itibaren her anlamda sağlık çalışanlarının yanında yer aldığını ifade ederek Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi yönetici ve çalışanlarına sağladıkları bu anlamlı destek nedeniyle çok teşekkür etti. Durmuş, 'Her daim eğitim kadromuzla sağlık çalışanlarımızın yanındayız' dedi.

banner3
YORUM EKLE