Sakarya'da 8. sınıflara online deneme sınavı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 7 Haziran'da yapılacak LGS sınavına evlerinde hazırlanan 8. Sınıf öğrencileri için online kazanım izleme sınavı hazırladı.

Sakarya'da 8. sınıflara online deneme sınavı

Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan sınav 10 Nisan Cuma günü saat 14'te yapılacak.

Telefon, tablet veya bilgisayar kullanılarak internet üzerinden online gerçekleştirilecek sınavda öğrencilere LGS formatında Türkçe, Matematik, Fen Bilimlerinden 20'şer soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden 10 soru, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 soru, İngilizce'den 10 soru olmak üzere toplam 90 soru yöneltilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş uzaktan eğitim döneminde de tüm öğrencilere her türlü desteği sağladıklarını ifade ederek ilimizdeki 8.sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak sınavı hazırlayan Ölçme Değerlendirme Merkezinden sorumlu müdür yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu öncülüğündeki ÖDM biriminde görev yapan öğretmenlere teşekkür etti. Durmuş 10 Nisan Cuma günü sınava girecek tüm öğrencilere de başarılar diledi.

//sakaryaodm.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrencinin kendisine ait gmail hesabından katılabileceği sınav sonuçları sınavın sona ermesinin ardından otomatik olarak öğrencilerin e-posta adresine gönderilecek.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülbeyaz kumru ercan
gülbeyaz kumru ercan - 5 ay Önce

sevgili arkadaşlar

Kerem
Kerem - 6 ay Önce

Çözüyosun sona geldiğinde internet gidiyor sıfırlanıyor ne olacak

Ayşe AYDIN
Ayşe AYDIN - 6 ay Önce

Sinava giremedik çok uğraştık niye bu kadar zor yapıyorsunuz daha kolay hazirlayabilirdiniz programa girisi.

MEHMETVeysi toğrap
MEHMETVeysi toğrap - 5 ay Önce

tumdersler

Sema
Sema - 4 ay Önce

Bence müthiş bir denemeydi

SIRADAKİ HABER