Sakarya'daki okullarda üst düzey tedbir!

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya'daki okulların tamamında tedbirlerinin en üst düzeyde alındığını belirterek,"Sakaryalı velilerimiz korkmasın, yüz yüze eğitime hazırız. Birlikteliğimiz virüsü yener" dedi

Sakarya'daki okullarda üst düzey tedbir!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Türkiye'de yeni 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bugün "online" olarak başladı. Çocukların dersliklerde öğrenim görmesine şu an için korona vakalarının korkutan artışı engel oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, şu an için EBA TV ve internet ortamında yürütülen uzaktan eğitimin 21 Eylül'e kadar süreceğini, sonrasında "yüz yüze" olarak başlatılabileceğini söyledi. Yüz yüze eğitim için tarihin korona tablosunun seyrine göre değişebileceği ifade edildi. Veliler çocukları için endişeli, peki Sakarya okul binalarında eğitime hazır mı? Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu sorunun cevabını Yenihaber'e verdi. İşte Durmuş'un açıklamaları:

VELİLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Velilerin endişesi ve kaygısı doğal. Eğitimlere uzaktan başladık, 21 Eylül'e kadar öğrencilerimiz geçen yılın eksik kalan konularını tamamlama eğitimi yapacak. 8. ve 12. sınıf destekleme kursları devam edecek. Uzaktan eğitim sürecinde velilerimizden isteğimiz çocukların sisteme giriş ve çıkışlarını takip etmeleri. Onların desteğine çok ihtiyacımız var. Lütfen endişe ve kaygılarını çocuklara yansıtmasınlar. 1. sınıfa gidecek öğrenciler şu an ekran karşısında, daha dün oyun oynuyorlardı. Onlara karşı sevgi dilini kullansınlar. Okul ve veli iş birliği ne kadar sağlıklı olursa eğitimi de o kadar sağlıklı kılabiliyoruz. 

OKULLAR TEDBİR ÜST DÜZEY

21 Eylül için tüm hazırlıklar sürüyor. Okul girişi, koridor, lavolobo ve tüm alanlarda dezenfentak var. Okullarımız dezenfekte ediliş durumda. Bakanlık ve TSE iş birliği ile verilecek olan "okulum temiz" sertifikasını da tahmin ediyorum ki ilimizdeki okullarımız alacaktır. Toplam 250 kritere bakılacak. Bu sertifikanın verilmesi için denetim ekipleri eğitim alıyor. Sakarya'da da 25 kişi görevlendirildi. Bu kişiler Sakarya'daki okulları denetleyecekler. Bu denetim sonunda sertifikalı okullarımız belli olacak, bunları paylaşacağız.

SAKARYA HAZIR

Sakarya yüz yüze eğitime hazır. Veliler korkmasın, panik yapmasın çocuklara yansıtmasınlar. Birlikteliğimiz virüsü yener. Risk var ama tedbirlerimiz de en üst düzeyde.Çocukların geleceğ için birlitke çalışırsak dahagüzel yarınlar bizi bekliyor. Karanlık günleri, aydınlığa süreçleri daha güzel yöneterek ulaştıracağız. Çocukların heyecanını paylaşmayı, onlarla yan yana olmayı çok özledik. Okul sadece akademik başarıdan ibaret bir merkez değil, sosyal yaşamın kendisi. Öğretmenlerin öğretme yolculuğunun heyecanı, çocukların gözlerine baktıklarında artıyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 15:41
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deli
Deli - 5 ay Önce

Lys sınavında gördük nasıl tedbir aldığınızı yalan söylemeyin milleti kandırmayın milletin çocuklarını korona virüsü yaptırmayın