Sakarya, eğitimde yeni döneme hazır

Sakarya İl Mili Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yüz yüze eğitimin başlayacağı yeni dönem öncesinde Sakarya’da hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Sakarya, eğitimde yeni döneme hazır

sakaryayenihaber.com - Serkan OK

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından salgın döneminde eğitim-öğretim hazırlıkları kapsamında ‘Riskten büyük tedbirler aldık’ başlıklı basın toplantısı düzenlendi. Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve basın mensupları katıldı.

CANLI YAYINA BAĞLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, toplantıya başlamadan önce uzaktan eğitim gören Serdivan Aydın Gürdamar ortaokulu 6.sınıf öğrencilerinin İngilizce dersine canlı bağlanarak Tuğba öğretmenden süreç hakkında bilgi aldı. Tüm dünyayı halen etkisi altına alan kovid-19 salgını ülkemizde ilk olarak 10 Mart’ta görüldü. İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, salgının ilk gününden bu yana eğitim-öğretim konusunda Müdürlük olarak alınan tedbirler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim-öğretimde uzaktan eğitim modeline geçildiğini aktaran Durmuş, “Sakarya’mızdaki öğretmenlerimiz, EBA TV dışında çeşitli programları kullanarak özellikle Zoomla bakanlığımızın bir protokolü olduğu için Zoom programı üzerinden aynı yüz yüze eğitim gibi böyle bir ders programı var. Her öğretmen vakti gelince dersine girip ders veriyor” dedi.

‘ÖĞRETMEN DESTEK MERKEZİ’

15 gün sonra inşaatı bitmiş olacak Öğretmen Destek Merkezi açacaklarını söyleyen Durmuş, “burada 5 adet stüdyomuz olacak, bunların 4’ünde canlı ders çekimleri yapılarak ve birde dijital eğitim materyalleri de geliştirerek, çocukların dijital ortamda ihtiyacı olan eğitim materyallerini tedarik etme noktasında da ekiplerimiz kuruldu. Bazı yerlerde çocuklarımızın interneti ya da tableti olmadığı için il genelinde 362 noktada Eba Destek Noktası kuruldu” diye konuştu.

‘TOKİ 9 OKUL YAPACAK’

Sakarya’da hasar nedeniyle yıkım kararı verilen okullar konusuna da değinen Durmuş, “Geçen hafta bakanlığımıza gittik. Bakanlık bize, ‘TOKİ tarafından Sakarya’da 9 adet okul yapılacak’ dedi. TOKİ’nin yapacağı okulların ihalesi için çalışmalar devam ediyor. Doğru ve planlı bir şekilde süreç devam edecek. Gelişmeler olduğu takdirde bizlerde sizlere ulaştıracağız. İnşallah en kısa zamanda bütün çalışmalar bittiği takdirde TOKİ tarafından ilimizde okullarımız yapılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 19:06
banner3
YORUM EKLE