Sakarya’da yılın öğretmeni belli oldu

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Bülent Altınbaş,  Sakarya’da “Yılın Öğretmeni” seçildi.

Sakarya’da yılın öğretmeni belli oldu

Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Bülent Altınbaş büyük bir başarıya imza atarak Sakarya ilinde “Yılın Öğretmeni” seçildi.
KÜLLİYE’YE GİDECEK
Öğretmen Bülent Altıntaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilin öğretmenleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek görüşmelerde Sakarya ilini temsil edecek.
Okuldan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
13 yıldır öğretmenlik ve yöneticilik yapan Bülent Altınbaş, meslek hayatında adından başarıyla söz ettirmektedir.
 Teknolojiyi kullanma hususunda kendini son derece geliştirmiş, bilişim araçları dışında elektrik ve elektronik araçlar, grafik ve fotoğraf alanı ile ilgili araçları ve radyo televizyon alanındaki araçları kullanma, bakımını ve onarımını yapma becerisi kazanmıştır.
Okulda kurulan her komisyonda ilk akla gelen isim olmaktadır. “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” Okul Projeleri komisyonlarında yer almış ve başarılı olunmasına katkıda bulunmuştur. Şu anda “Okulum Temiz” komisyonunda görev almaktadır.   
“E Okul Fotoğrafçılığı” projesinde yer almış ve okullarda öğrencilerin fotoğraflarının çekimi, dizgi ve baskı işinde görev almıştır.
Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi piktogram ve afiş çalışmalarında yer almış ve 70’in üzerinde görselin çizimini gerçekleştirmiştir.
Pandemi sürecinde video hazırlama, Youtube üzerinden yapılan canlı ders yayını ve canlı yayında soru çözümlerinde aktif görev almış ve çalışması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirilmiştir.
Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev almamasına rağmen kitap yazım komisyonunda grafik tasarım çalışmalarını yürütmektedir.
Çevrimiçi Görüşme
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki program pandemi nedeniyle iptal edildiği için yüksek lisans mezunu olan öğretmenimiz 23 Kasım Pazartesi günü 81 ilin temsilcisi öğretmen ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile zoom üzerinden yapılacak olan görüşmeye katılacak. 
Birçok farklı alanda başarılı işler yapan okulumuzun gurur vesilesi öğretmenimiz Bülent Altınbaş’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 15:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya kozani
Zekeriya kozani - 7 gün Önce

Bülent Altınbaş hakkında hiç birsey bilmeden karnından konusmussun arkadaş .. bizim memleket senin gibi boş yapanlari da sever ... Çok uzatmaya gerek yok boş adamsın vesselam

mfc
mfc - 7 gün Önce

Şu ben mi kötü öğretmen? diye soran arkadaş. Kullandığın üslûp ve tanımadığın biri hakkındaki bu kadar önyargılı ve pervasızca tavrına bakarak "Evet kardeşim senden iyi öğretmen çıkmaz".
Elbette ildeki en iyi, en çalışkan öğretmen olmayabilir arkadaş ama senin bu çirkin tavrını haketmediğinden eminim. Seçici kurulu eleştireyim derken kantarın topuzunu kaçırma.

ben mi...kötü öğretmen
ben mi...kötü öğretmen - 7 gün Önce

komisyona girmek demek, gel adamım seni etkili yapalım demek. öpmüşüm yılın öğretmenini.. öyle öğretmenler biliyorum ki, pandemide projeleri bi sürü yurtdışı ödül aldı. tatillerde dahi öğrencileriyle birebir ilgilendi. ceplerinden üni.de okuyan öğrencilerinie sponsor oldu. bu vatandaş da foto cekmiş, başkalarının projelerine şyi kötü diyen komisyonda zangoçluk yapmış hadi seneye iyi bi müdürlük de verelim :)

SIRADAKİ HABER