Sakarya’daki Elazığlılar bir araya geldi

Sakarya Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Sakarya’da yaşayan Elazığlıları bir araya getirdi. Gerçekleştirilen kahvaltıda Elazığlılar hasret giderdi.

Sakarya’daki Elazığlılar bir araya geldi

İstanbul Elazığ Dernekler Federasyonuna (ELFED) bağlı, Sakarya Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya’da yaşayan Elazığlıların kaynaşmasını sağlamak amacıyla kahvaltı programı düzenlendi.
Gerçekleştirilen kahvaltıya Sakarya’da yaşayan Elazığlılar katıldı. Kahvaltının gündeminde Elazığ ve Elazığ’daki gelişmeler vardı. Kahvaltıya katılan Elazığlılar bol bol sohbet ederek hasret giderdi.
Programla ilgili açıklama yapan Sakarya Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Zaimoğlu; “Bir kültür mozaiği olan Sakarya’da Elazığlılar olarak Kültür ve Dayanışma adı altında derneğimizi 2 yıl önce açmış bulunmaktayız. Geçmişi olmayan toplumların geleceği de olmaz. Geleceği ne ile tanımlarsınız? Kültürünüzle tanımlarsınız. Geleceği nasıl inşa edersiniz? Medeniyetinizle inşa edersiniz. Bugünkü amacımız da birlik ve beraberlik içerisinde kültürümüzün yaşatılması” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 12:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER