SASKİ personeline KBRN eğitimi

AFAD KBRN ekipleri tarafından SASKİ Su ve Atıksu Laboratuvarı çalışanlarına iki günlük eğitim verildi. Eğitimin sonunda, SASKİ personeline tatbikat yaptırıldı. 

SASKİ personeline KBRN eğitimi

SASKİ Genel Müdürlüğü Su ve Atıksu Laboratuvarı Çalışanlarına Uygulamalı KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlike)  Eğitimleri verildi. SASKİ Genel Müdürlüğü Karaman Su ve Atıksu Laboratuvarında gerçekleşen ve 2 gün süren eğitimlere Arama Kurtarma Birlik Müdürü Dr. Özge Aktaş Panta, SASKİ Sivil Savunma Uzmanı Yasin Tepe, AFAD KBRN ekiplerimiz ve SASKİ su ve atıksu laboratuvarı çalışanları katıldı.

KBRN BİLGİLERİ

KBRN ekipleri çalışanlara; KBRN mevzuat ve farkındalık eğitimi, Ülkemizde KBRN görev ve müdahale terimleri, Kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehditler ve korunma yolları, Şüpheli posta eğitimleri gibi konularda bilgi verdi.  Ekiplerin bulunduğu ortam ve çevrelerde oluşabilecek KBRN tehditlerine karşı müdahale, tespit ve kamu, kurum ve kuruluşlarla müdahale biçimi, teorik ve uygulamalı eğitimlerle çalışanlara aktarıldı. SASKİ Sivil Savunma Uzmanı Yasin Tepe; Olası afet ve acil durumlarda SASKİ çalışanları olarak ne durumda oldukları, afet ve acil durumlarda SASKİ çalışanlarına plan ve teorik bilgiler aktardı. Eğitimlerin sonunda SASKİ Laboratuvarında KBRN tatbikatı gerçekleştirildi.

BİRLİK MÜDÜRÜ

Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Dr. Özge Aktaş Panta yaptığı açıklamada, “SASKİ çalışanlarının KBRN tehlikelerine karşı almak istedikleri eğitimler için teşekkür ediyoruz. SASKİ Genel Müdürlüğü ile AFAD gönüllülüğü iş birliğimiz var, SASKİ ve AFAD ortaklığında tüm çalışanlara afetler öncesi eğitimler vererek olası afet ve acil durumlara karşı birlikte daha da bilgili, bilinçli ve tecrübeli durumuna geçiyoruz. SASKİ Sivil Savunma Uzman Yasin Tepe, SASKİ çalışanlarına ve AFAD ekiplerimize teşekkür ederim” dedi. İ.Şener SAK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 19:35
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER