SAÜ'de 56 bin 140 öğrenci ders başı yaptı

Sakarya Üniversitesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı başladı. 8 bin 676’sı yeni olmak üzere 56 bin 140 öğrenci, Güz Yarıyılında ilk ders heyecanını yaşadı.

SAÜ'de  56 bin 140 öğrenci ders başı yaptı

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları programlarını kazanan öğrencilerin normal kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından, SAÜ’de 2019-2020 Güz Yarıyılı başladı. Bu yıl sınavı kazanarak ilk kez kayıt yaptıran 8 bin 676 öğrenci ile birlikte, Sakarya Üniversitesinin öğrenci sayısı 56 bin 140’a ulaştı.


Rektör Prof. Dr. Savaşan: “Ailemize hoş geldiniz”
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ise ders yılının başlaması dolayısıyla Maliye ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinin ve Hukuk Fakültesinin ilk derslerine katıldı. Burada öğrencilere seslenen Prof. Dr. Savaşan, “Sakarya Üniversitesi kocaman bir aile. Ailemize hoş geldiniz. Yüksek standartta ve uygulamalı eğitim sistemi yanında kültürel, sportif ve araştırma faaliyetleriyle hayat dolu kampüsüyle şehrimizin ve ülkemizin önemli bir markası olan SAÜ sizlerle gurur duyuyor. Yeni öğretim yılının hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Sakarya Üniversitesi’nin dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr Savaşan, “Uluslararasılaşma ve sektörle entegrasyonda hep ilkleri ve en üst seviyeleri yakalayan bir üniversite olan Sakarya Üniversitesi olarak, Sakarya gibi, üniversiteye ve üniversiteliye değer veren bir şehirde bulunmanın avantajını da hemen hissedeceğinizi biliyoruz. Öğrencilerimizin hem kaliteli bir eğitim alması hem de kişisel gelişim ve mesleki becerilerini artırmaya yönelik, geçtiğimiz sene ağırlık verdiğimiz çeşitli programları bu sene daha da geliştirdik. Amacımız, dünyadaki ve ülkemizdeki değişimleri benimseyip uygulayan ve liderlik kabiliyetleri güçlenmiş nitelikli mezunlar yetiştirmektir” diye konuştu.
“Kapımız her zaman açık”
Öğrencilerin karşılaştıkları her türlü konuda kendilerine danışabileceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Kendinizi bir üniversitenin öğrencisi olmaktan ziyade, büyük bir ailenin ferdi olarak düşünmenizi isteriz. Karşılaştığınız her sorunun çözümünde sizleri desteklemeye hazırız. Ülkemizin geleceği olan sizlere kapımız her zaman açık olacaktır” dedi.
Kampüste yoğunluk
Yeni ders yılının başlaması ile birlikte kampüste büyük bir yoğunluk dikkat çekerken, üniversite yönetimi tarafından öğrencilere sık sık uyarılar ve yönlendirmelerde bulunuldu. Öte yandan öğrenciler ve öğretim elemanları sosyal medya hesaplarından #SAÜdeilkdersim hastag’i ile paylaşımda bulundular.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 17:24
banner3
YORUM EKLE