SAÜ'de Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğunun (GGK) “Girişimcilik Zirvesi 2019” adlı etkinlik düzenledi.

SAÜ'de Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Öğrenci Kariyeri kurucusu Olcay Aksoy ve oyuncu Sergen Deveci konuşmacı olarak katıldı.

Öğrenci Kariyeri kurucusu Olcay Aksoy öğrencilere girişimcilik platformuna nasıl başladığına ve hangi yollardan geçtiğine dair tecrübelerinden bahsetti. Öğrencilik yıllarında girişim fikrini kimseye anlatmak istemediğini ve bunun en büyük problemlerden biri olduğunu söyleyen Aksoy, “Girişim fikrinizi anlatmaktan çekinmeyin. Fikirlerinize farklı özellik ve farklılık katmadığınız sürece kopyalanır ve taklit edilir. Anlatmaktan ve tepkilerden çekinmeyin” diye konuştu. Edindiği ilk tecrübeler üzerinde konuşan Aksoy, girişim fikirlerini gerçekleştirmek için iyi bir ekip kurmanın önemine değinerek, öğrencilere alçak gönüllükten hiçbir zaman vazgeçmemeleri tavsiyesini verdi.

Oyuncu ve medya fenomeni Sergen Deveci de konuşmasında öğrencilere oyunculuğa başlama hikayesini anlattı. Kariyer tecrübelerinden bahseden Deveci, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER