SAÜ Öğrencilerine Etkili İletişim Anlatıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Topluluğu (EMK) tarafından “Etkili İletişim Becerileri” eğitimi düzenlendi.

SAÜ Öğrencilerine Etkili İletişim Anlatıldı

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen eğitime eğitmen Batuhan Kürkçü konuşmacı olarak katıldı. Kürkçü, konferansta öğrencilere etkili iletişim becerilerini anlattı.

Amaçlarından bazılarının okul ve akademi kurmak olduğunu belirten Eğitmen Kürkçü, iletişimin tanımını yaptı. Konuşmasının devamında iletişimin faktörlerini açıklayan Kürkçü, aynı zamanda iletişim ilkelerine de değindi.

“İletişimsizlik diye bir şey yoktur”

Eğitmen Batuhan Kürkçü, iletişimde temel ilkelerin olduğunu, iletişimsizlik kavramının doğru olmadığını ve insanların her durumda iletişim kurabileceklerini belirtti. Bir mesajın ulaşma kanallarını anlatan Kürkçü, “Ne söylediğinizin hiçbir önemi yok. Söylemek istediğinizi nasıl söylediğiniz önemlidir” ifadelerini kullandı.

Kürkçü, eğitimin devamında katılımcılara iletişimde algı, kişilik tipleri ve ilk izlenimi uygulamalı bir şekilde gösterdi. Eğitim katılımcılara sertifika verilmesiyle devam etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER