Servis şoförlerine trafik eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personelleri tarafından Personel servis taşımacılığı yapan servis şoförlerine Şenpiliç Toplantı salonunda  Trafik Eğitimi verildi. Eğitim toplantısına servis şoförleri ve firma yetkilileri çok ilgi gösterdi ve yoğun katılım oldu.

Servis şoförlerine trafik eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen Trafik Eğitiminde servis şoförlerine ; Servis araçları yönetmeliğinin amacı, Servis araçlarında taşımacının yükümlülükleri, Güvenli sürüş ve Güvenli sürüş için sağlanması gereken şartlar, Sürüş ve sürüş öncesi yapılması gereken kontroller , Güvenli sürüş pozisyonu koltuk, başlık, ayna ayarları , hızın sürüş güvenliğine olan etkisi , durma mesafesi hesaplaması ,etkili araç durdurma ve takip mesafesi ,emniyet kemeri kullanımının trafik güvenliği bakımından önemi ,seyir halinde cep telefonu kullanımı, sürücünün davranışını etkileyen faktörler,hızın görüş açısına etkileri, trafikte saygı, yaya önceliği trafik bilinci konularında bilgilendirmede bulundu.

Sakarya Otobüscüler ve Servis Araçları Odası Başkan Yardımcısı Muzaffer Arslan yaptığı açıklamada ; “ Güvenli bir servis yolculuğu için eğitim çok önemlidir. Trafik eğitiminin önemini bilip, trafik eğitimi alan kişiler trafikte hoşgörülü olurlar, trafik kurallarına uyar, kaza riskinin azalmasını sağlar ve yol emniyetinin korunmasına katkıda bulunur.Trafik  eğitimi alan kişilerin yolculukta daha az sorunla karşılaştığı görülmüştür. Bizde servis taşımacılığı yapan personellerimizin eğitimlerini önemsiyoruz. Böylesine donanımlı eğitimciler tarafından güzel bir organizazyon ile verilen Trafik Eğitimleri için   Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”  dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER