SUBÜ’NÜN YOL HARİTASI PLANLANIYOR

Strateji Planlama Toplantısında konuşan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Sarıbıyık, “Yeni üniversitenin stratejilerini en uygun şekilde belirleyerek, üniversitenin kimliğini ve yol haritasını kurguluyoruz” dedi

SUBÜ’NÜN YOL HARİTASI PLANLANIYOR

Sakarya’nın yeni üniversitesi Stratejik Plan çalışmalarına hız verdi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık başkanlığında toplanan stratejik plan kuruluna Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ercan Öztemel de katıldı. Stratejist Öztemel, yeni üniversitenin de stratejilerinde etkin rol oynayarak üniversitenin yol haritasına şekil verecek.
EKONOMİK KATKI
Stratejik Plan Toplantısında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni bir üniversite olarak avantajlar ve dezavantajların olduğunu ancak tüm akademik ve idari personelle ekip ruhuyla çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Rektör Sarıbıyık, Ercan Öztemel’in stratejik plan çalışmalarında önemli bir isim olduğunu belirttiği konuşmasında “Yeni üniversitenin stratejilerini en uygun şekilde belirleyerek, üniversitenin kimliğini ve yol haritasını kurguluyoruz. Üniversitemiz uygulama eğitimi, AR-GE faaliyetleri, inovasyon ve topluma yönelik çalışmalarda etkin bir rol üstelenerek başta Sakarya olmak üzere Türkiye’ye bilimsel, toplumsal ve ekonomik katkılar sağlamaya devam edecektir” dedi. 
HERKES KATKI VERMELİ
Öztemel, Stratejik plandaki amaç, hedef ve göstergelerin tamamı için 3F ye uygun olması gerektiğini vurgulayarak, “tüm çalışmalarımızda faydalık, farklı ve fark ettiren bir yaklaşım içinde olmalıyız” dedi. Hedeflerin ölçülebilir olması gerektiğini söyleyen Profesör Öztemel, “Kendimizi hedeflerimizi gerçekleştirme mecburiyetinde hissetmeliyiz. Bu hedeflerimiz ulaşılabilir olmalıdır” ifadelerini kullandı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin birçok meslek yüksekokuluna sahip olmasıyla Türkiye’nin önemli bir ara elaman yetiştirme merkezi haline geldiğini de söyleyen Öztemel, bu alandaki öğretim görevlilerinin katkılarıyla çok önemli işlerin çıkacağını belirtti. Üniversitelerde bir takım algıların yıkılması gerektiğini de söyleyen Öztemel, sürece herkesin katkı vermesi ve aidiyet duygusunun arttırılması gerektiğini ifade etti. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 12:50
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER