Sürücü kursları kapılarını açmaya hazırlanıyor

Kovid-19 salgını sebebiyle faaliyetlerine ara veren sürücü kursları yeni normalleşme takvimi kapsamında 1 Haziran 2020 tarihinde yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor. 

Sürücü kursları kapılarını açmaya hazırlanıyor

Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Dursun Aydın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında “Kovid-19 sebebiyle ara vermek zorunda kalınan kurslarımız 1 Haziran tarihi itibari ile yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor. Kapalı kaldığımız zaman zarfında zor günler geçiren sürücü kurslarımız bir nebze olsun rahat bir nefes alacak. Hükümetimiz tarafından uygulanan yeni normalleşme süreci içerinde eğitim ve öğretime biz de kontrollü bir şekilde başlamayı planlıyoruz. Bu süreçte ilk olarak teorik ve direksiyon eğitimleri yarım kalan kursiyerlerimizin, kaldıkları yerden eğitimlerine devam etmesini düşünüyoruz” dedi.

BÜYÜK SIKINTI YAŞADIK
Kursların açılabilmesi için tüm tedbirleri aldıklarını dile getiren Dursun Aydın ; “İnşallah bu süreç içerisinde salgının en ufak bir zaafiyete uğratılmaması için her türlü tedbiri tüm kurslarımız almış bulunuyor. Zor bir süreç yaşadık ve bu süreçte büyük sıkıntılarımız oldu. Diğer sektörlere ve işletmelere tanınan mücbir sebep kapsamına sürücü kursları dahil edilmedi. Böyle olunca da işyeri kiraları ödenememiş, SGK ve vergi ödemelerimiz ertelenmemiştir. Bu konudaki beklentilerimizin dikkate alınmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı. Abdullah ÖZDEN

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 11:19
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER