Taraklılı öğrencilere trafik bilinci eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi” projesi kapsamında verilen trafik eğitimleri Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde Trafik Denetleme Eğitim Büro personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından gerçekleştirildi.

Taraklılı öğrencilere trafik bilinci eğitimi

Çocukların Murat ağabeyi diye sevilen Polis Memuru Murat Ünal Taraklı’da lise öğrencileri ile buluştu. Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesinde verilen trafik eğitimine Taraklı İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Kemal Özdil, Okul Müdürü Timuçin Çetiner, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Trafik Denetleme Eğitim Büro personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen trafik eğitiminde öğrencilere; Yaya önceliği trafik bilinci, Yürürken ve seyir halinde araç kullanırken cep telefonu kullanımının zararları, emniyet kemeri önemi, Trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, Trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, kask kullanımının önemi, Taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü Timuçin Çetiner yaptığı değerlendirmede: “Trafik Eğitimi ile çocuklarımız daha bilinçli bir şekilde hareket edeceklerdir. Trafikte eğitimi ön plana alırsak kural hatalarını da kazaları da azaltabiliriz. Trafikte sürücüler kadar yayaların da nelere dikkat etmesi gerektiği, trafik kurallarına nasıl uyması gerektiği de okullarda öğretilmektedir. Böylesine güzel eğitimler ve Projeler için Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze, Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

banner3
YORUM EKLE