‘Trafik kurallarına uyun’

İlköğretim Haftası nedeniyle Erenler İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Karabulut, “Okula gidiş gelişlerinizde sizi sevenleri üzmemek için yayaların uyması gereken trafik kurallarına riayet ediniz” dedi

‘Trafik kurallarına uyun’

İlköğretim Haftası nedeniyle Erenler İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan etkinlikte konuşan Erenler Kaymakamı Karabulut, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 9 Eylül Pazartesi günü başladığını belirterek, “Biz bugüne kadar ilköğretim haftası nedeniyle yapılan her etkinlikte ilköğretimin karanlıktan aydınlığa açılan bir pencere olduğunu vurguladık. Fakat hepimizin bildiği gibi artık konsept değişti. Öğrenciler okul öncesi eğitimini alarak ilköğretime daha çok donanımlı bir şekilde geliyorlar” belirtti.

ARKADAŞLARINIZI KUCAKLAYIN
Karabulut, “Sizden bir tek isteğim var oda aranıza yeni katılmış arkadaşlarımızı sevgiyle, şefkatle kucaklamanızı istiyorum. Bütün bildiklerimizi onlarla paylaşmamız gerekir. Onların bilmediklerini onlara öğreteceksiniz. Onlara yol göstereceksiniz. Okula gidiş gelişlerinizde öğretmenlerinize, anne ve babalarınızı sizi sevenleri üzmemek için yayaların uyması gereken trafik kurallarına riayet ediniz. Sizden tek istediğimiz şey derslerinize güzel bir şekilde çalışmaktır. Sizleri geleceğin teminatı olarak görüyoruz. Ders yılımız ilçemize, ülkemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.  

Protokol konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladıkları programlarla etkinlik sona erdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER