TÜBİTAK yarışmasında Sakarya’nın gurur günü

TÜBİTAK tarafından bu yıl 51.'si gerçekleştirilen Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışmasına Sakarya'dan katılan projelerden 11'i ödüle layık görüldü

TÜBİTAK yarışmasında Sakarya’nın gurur günü

Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen bu yıl 51.si gerçekleştirilen TÜBİTAK Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge dereceleri belli oldu.

İstanbul (Anadolu), Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin yer aldığı İstanbul Asya Bölgesi Ödül Töreni Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Fuaye alanında gerçekleşti. 

Toplamda 42 derecenin verildiği 100 projenin sergilendiği bölge ödül töreninde Sakarya’daki okullardan yapılan 207 başvuru arasından 21 proje sergilendi ve 11 proje ödüle layık görülerek derece sahibi oldu.

İlimiz öğrencilerinin büyük başarı gösterdiği bölge sergisinin ilk gün düzenlenen açılış programına katılarak proje sahibi öğrencileri ve öğretmenleri tek tek kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, açıklanan yarışma sonuçlarında okulların kazandığı başarılardan büyük gurur duyduğunu belirterek, emeği geçen okul yöneticilerine, danışman öğretmenlere ve geleceğin bilim insanı olma yolunda ümit vaat eden gençlere çok teşekkür etti.

Psikoloji alanında tüm derecelerin Sakarya’nın projelerine gittiği Bölge Finalinde,

Değerler Eğitimi alanında 2.lik ve 3.lük, Psikoloji alanında 1.lik, 2.lik ve 3.lük, Sosyoloji alanında 1.lik ve 2.lik, Tarih alanında 2.lik ve 3.lük, Teknoloji Tasarım alanında 3.lük ve Türk Dili ve Edebiyatı alanında ise 3.lük dereceleri Sakarya’nın projelerine geldi.

Bölge sergisine davet yüzdesi ve bölge derecesi kazanma yüzdesi bakımından tüm zamanların en iyi yüzdesinin elde edildiği 2020 yılında, Psikoloji ve Sosyoloji alanındaki finalist projeler Ankara’da yapılacak Türkiye finalinde Türkiye derecesi için yarışacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 12:20
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergün Demir
Ergün Demir - 4 ay Önce

Değerli Sakarya Yenihaber Gazetesi,
Haberi verirken ve fotoğrafları kullanırken Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi adını da kullanırsanız tepki almazsınız merak etmeyin. Utanmayın kullanın, günah değil.

Ümmügülsüm Şafak
Ümmügülsüm Şafak - 4 ay Önce

Okulumuz karasu anadolu imam hatip lisesi öğrencileri çok özel bir başarı elde ettiler sizde boy boy fotoğraflarını paylaştınız teşekkür ederiz. Fakat okullarını söylemeyi unuttunuz. Lütfen okul adını ekleyin elinizi korkak alıştırmayın imam hatip lisesi yazmaya.

Kübra Güler
Kübra Güler - 4 ay Önce

Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizi ve onlara en iyi şekilde danışmanlık yapan, yol gösteren ve her daim yanlarında destek olan bütün öğretmenlerimizi tebrik ederim..

Handan Çakmak
Handan Çakmak - 4 ay Önce

Dereceye giren tüm projeleri,emek harcayan meslektaşlarımı ve ogrencilerimi tebrik ederim.Fakat dört projesiyle okulumuzun adını duyuran Karasu İmam Hatip Lisesi ni haberde belirtseydiniz cok daha güzel bir haber olurdu yenihaber gazetesi...

...
... - 4 ay Önce

Bu başarı Sakarya bölgesinin değil, Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesinindir!!!

Rukiye PEKDEMİR
Rukiye PEKDEMİR - 4 ay Önce

Her ne kadar Haber içeriğinde bu başarıda büyük pay sahibi olan Karasu Anadolu İmam Hatip lisesini, başta okul müdürümüzü, öğretmenlerini ve öğrencilerini kutlarım.

Ayşe Kalender
Ayşe Kalender - 4 ay Önce

Kısıtlı imkanlarla çok güzel başarı yakalayan bir okul adının duyurulmasını fazlasıyla hakediyor. İsim yazmak çok zor değil. #karasuanadoluimamhatiplisesi

Çatalbaş
Çatalbaş - 4 ay Önce

Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürümüz Ergün Demir'i ve projede emeği geçen öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Haber içeriğinde okulumuzu belirtseydiniz daha güzel bir haber olmakla birlikte haberi okuyan öğrencilerimiz ve velilerimiz için ne güzel olurdu


SIRADAKİ HABER