Uğur’da veli öğretmen buluşması

Sakarya Uğur Okulları yeni eğitim ve öğretim yılında, veliler ve öğretmenleri bir araya getirerek, tanışmaların sağladı. 

Uğur’da veli öğretmen buluşması

VELİLERLE TANIŞMA
Sakarya Uğur Okulları yeni  eğitim öğretim yılı nedeniyle çalışmalarına başladı.
Bu kapsamda, okulun eğitim kadrosu düzenlenen törenle velilerle tanıştırıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tanışma toplantısında konuşma yapan Sakarya Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu; eğitimde yarım asırlık bir tecrübe sahip olduklarını söyledi. Farklı kıta ve ülkelerde başarı dolu bir 50 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yavuz Müftüoğlu,  velilerin kendilerini seçtikleri için kutladı. 

ÖNEMLİ DİNAMİK
Bilim, teknoloji ve diğer yaşam etkenleriyle dünyanın yenilendiğini ifade eden Müftüoğlu, “Böyle bir dünyada toplumca yaşamın hızını yakalamak, her alanda öne geçmek, daha yüksek yaşam düzeylerine ulaşarak daha güvenli, daha sağlıklı, daha mutlu olmak istiyoruz. Biz Sakarya Uğur Okulları öğretmenleri, daima bu ulusal hedefe ulaşmak için sizlere hizmet ettik ve hizmete hep aynı  kararlılıkla devam edeceğiz. Bizler, eğitimin insanı toplumsal hayata, geleceğe hazırlayan ve bir toplumun yaşam düzeyini belirleyen en önemli dinamiklerin başında geldiğini iyi biliriz” dedi.

‘ÖDÜN VERMEYECEĞİZ’
Müftüoğlu, “Bizler daima her çocuğun kaliteli eğitim görme hakkına sahip olduğuna inandık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin önce iyi insan olmalarını, erdemli olmalarını, ulusal kültürümüzü ve uygar insanlığın değerlerini özümseyip içselleştirerek ve evrensel dünya vatandaşlığı düzeyine ulaşmalarını amaçladık. Sekiz öğretmen tarafından kurulan Sakarya  Uğur Okulları 19 yıldır bu inançla çalıştı, bundan sonra da aynı inançla çalışmaya devam edecektir. İnançlarımız doğrultusunda oluşturduğumuz kurumsal ilkelerimizden asla vazgeçmeyeceğiz asla ödün vermeyeceğiz” dedi. Elif Tahtakale
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 11:15
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER