Ulusal Konferansa Sakarya Damgası

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen eTwinning Ulusal Konferansına Sakarya'dan dört öğretmen projeleriyle katıldı

Ulusal Konferansa Sakarya Damgası

Her yıl eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projelerin paylaşımı için planlanan eTwinning Ulusal Konferansının 10.'su, 19-21 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirildi. Konferansa katılan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bütün çabasının, ortaya koymak istedikleri bütün projelerin amacının öğretmenlerin hissiyatı, birlikteliği ve paylaşımı olduğunu söyledi. Bakan Selçuk; "Bizim için önemli olan bu ülkenin geleceği çocuklarımızın göz pırıltısı ve sizlerin mutluluğu" dedi.
SAKARYA'DAN 4 ÖĞRETMEN
Antalya’daki konferansa Sakarya’dan dört öğretmen katıldı. Yürüttükleri başarılı projeleri ile konferansta yer alan 4 öğretmenimiz ilimizi gururla temsil ettiler. 
PROJELERİYLE KATILDILAR
e Twinning STEM Kategorisi Birincisi Özel Ödülüne de layık görülen Sapanca İlkokulu Sınıf Öğretmeni Meltem Karabudak “Gelecek Kodlarımızda-Future is in our Codings" projesi ile Serdivan Şehit Mehmet Öztürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Elif Çakır  "Multicultural And Multilingual Calendar-Kültürlerarası Çok Dilli Takvim" projesiyle, Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Rehber Öğretmeni Şule Eşgi "I Love My Class!-Sınıfımı Seviyorum" projesi ile Pamukova Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Nurdan Bulan "And They Lived Happily Ever After : Rewriting The Ending of A Fairytale-Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar: Bir masalın sonunu yeniden yazmak” projesi ile konferansa katıldılar.
300 KİŞİ KATILDI 
Konferansa, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanı sıra, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, Daire Başkanları, Bakanlık temsilcileri, Antalya İl Millî Eğitim Müdürü, akademisyenler, eğitim bilimciler, Ulusal Ajans ve UNESCO yetkilileri, eTwinning il koordinatörleri ve Avrupa kalite etiketi alan başarılı öğretmenlerden oluşan 300 kişi katıldı.
PANEL YAPILDI 
Etkinliğe, Doç. Dr. Oytun Erbaş çağrılı konuşmacı olarak katıldı. Bunun yanı sıra “Eğitimin Dönüştürücü Gücü-21.yy Öğretmeni” konulu panel Mustafa Hakan Bücük moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelde Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, Doç. Dr. Oytun Erbaş, Dr. Türker Toker, Dr. Adem Çilek ve Sınıf Öğretmeni Semra Yücel bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.
YARIŞMA ŞAMPİYONU 
Panel sonrası “Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında en büyük para ödülüne sahip olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Arda Ayten, eTwinning öğretmenleri ile kitap okuma üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Konferansın diğer bölümlerinde ise eTwinning 10. Yıl Şarkı Yarışması ödül töreni, eTwinning Proje Hazırlamada Yeni Dönem, eTwinning Koçluk Sistemi, UNESCO ICT in EDUCATION, Open Educational Resources, Terz Yüz Öğrenme ile Canlanan Dersler, Bilişim ile Üretim, MIT Empowering Children as Creative Learners, Web 2.0 Araçlarının Pedagojik Yönü, Erasmus+Proje Yazma Eğitimi, eTtwinning Faaliyetinde Yenilikler,  Üst Düzey Beceri Ölçümü, Ödüle Giden Yolda Emin Adımlar, Teacher Voices in EFL Classroom sunum ve atölyeleri gerçekleşti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 12:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER