112 iş yeri için temel atma töreni! Binlerce kişiye iş...

S.S. ATSO Toplu İş Yeri Kooperatifi'nin 32 dönüm alanda inşa edeceği 112 iş yerinin temel atma töreni, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

112 iş yeri için temel atma töreni! Binlerce kişiye iş...

Arifiye ilçesinde düzenlenen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, SATSO Başkanvekili Yüksel Avşar, SATSO eski Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, Kooperatif üyeleri ile davetliler katıldı.
“Çevreye Duyarlı ve Örnek Olacak”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak törenin açılış konuşmasını gerçekleştirip bilgiler veren S.S. ATSO Toplu İş Yeri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Borazancıoğlu, bugün çifte bayram yaşadıklarını, o zamanki adı ile Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası olan birliğin önderliğinde 1998 yılında kurulan kooperatifin inşaatlarına biraz geç de olsa 21 yıl sonra başlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, Kooperatifin 69 ortağı bulunduğunu, kirli atığı olmayan, iç yolları ve otoparkları ile çevreye duyarlı ve örnek olacağına inandıkları 112 adet iş yerinin inşa edileceği projede, 2 bin metre civarında da sosyal donatı alanının bulunacağını söyledi.
“Arifiye Hızla Gelişen Bir İlçe”
SATSO Başkanvekili Yüksel Avşar yaptığı konuşmada şehrimize kazandırılacak tesisin hayırlı olmasını dilerken, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da Arifiye'nin hızla gelişen ve ulaşım sorunu olmayan, ayrıca sanayi ile ön plana çıkan bir ilçe olduğunu belirtti.
“Güzel Bir Proje”
Sanayi Sitesi’nin hızla tamamlanmasını ve Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “21 yıl sonra hayata geçecek güzel kuruluşun temelini atıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Küçük Sanayi Sitesi için atılan bu adımın çok değerli olduğunu ifade ediyor, tüm paydaşlara şükranlarımı sunuyorum. İnşallah iş istihdamı noktasında da yeni alanlar açılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin menfaatine olacak tüm çalışmaların yanındayız. Rabbim temelini attığımız bu değerli çalışmayı şehrimize hayırlı eylesin” dedi.
“Kooperatiflerin Önemini Bilmeliyiz”
Ülkenin kalkınması için yeni üretim yerlerine ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sanayinin ve ticaretin gelişmesi için gayret göstermeliyiz. Birlikte iş yapma kapasitemizi arttırmamız gerekiyor. Avrupa'yı ayağa kaldıran kooperatiflerdir. Güzel örneklere ülkemizde de İlimizde de ihtiyacımız var. İnşallah şehrimize birlikte en güzel şekilde hizmet ederiz” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ve katılımcılar, butona basarak temel atma töreni gerçekleştirdiler.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 00:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER