AHMET BAYIR: ESNAF, ESNAF KREDİSİ'Nİ BEKLİYOR

Bayır, yeni hükümetten sıfır faizli esnaf kredisi beklediklerini söyledi. Bayır, “Esnafımızın çağa ayak uydurması için bu krediye ihtiyacı var” dedi.

AHMET BAYIR: ESNAF, ESNAF KREDİSİ'Nİ BEKLİYOR

Dörtyol ve Çevre Sanayilerini Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Bayır, esnafın yeni hükümetten beklentisinin sıfır faizli esnaf kredisi olduğunu söyledi. Sanayi bölgesinde ekonomik durumun durgunluk gösterdiğini ifade eden Bayır, “7 Haziran seçimleri sonrasında yaşanan süreçte hükümetin oluşmaması zaten piyasalara olumsuz yansımıştı. Şimdi ise hükümet kurulacak ve bu dengesizlik sona erecek.  Esnafımızın da yeni hükümetten beklentisi esnaf kredisidir” diye konuştu.
İLK İCRAAT OLMALI
Sıfır faizli kredinin, yeni hükümetin ilk icraatı olmasını isteyen Bayır, “Esnafımız bu krediyi kendisini yenilemek ve modernleştirmek için istiyor. Esnafımız, her geçen gelişen teknolojiye ayak uydurmak için mutlaka bu krediye ihtiyacı vardır. Çok değil 100 esnafımız bu krediyi kullansa, sanayi bölgelerinde büyük hareketlilik olur” dedi.
HERKES YARARLANIR
Bu krediden bütün küçük esnafın yararlanabileceğinin altını çizen Bayır, “Bu krediden bakkal esnafı da kırtasiye esnafı da yani bütün küçük esnaf yararlanabilir. Yeni hükümetin piyasayı canlandırması için yapması gereken ilk şey bu krediyi çıkartmasıdır. Böylelikle piyasalarda da canlılıklar yaşanacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE