Akgün Altuğ'dan tedbir çıkışı!

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, kafe ve restoranların kapanmasını içeren yeni koronavirüs tedbirlerini eleştirdi

Akgün Altuğ'dan tedbir çıkışı!

Serkan OK bildiriyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı online olarak Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 
Başkan Altuğ, yönetim kurulunun aylık faaliyetleri ile ilgili açıklama yaptı. 

BÜTÇEDE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR 
Kovid-19 tedbirleri kapsamında çalışanların ve üyelerin sağlığı adına SATSO olarak önlemleri ilk günden itibaren aldıklarını ve bu kapsamda SATSO’da da HES kodu zorunluluğu getirildiğini ifade etti. Altuğ, “Sağlık çalışanlarımız kovid-19 sürecinde en fazla gayret gösteren ve emek verenler olarak öne çıkıyorlar. Sağlık çalışanlarının ihtiyaçları ve tüm taleplerini gerektiğinde bütçemizi sonuna kadar zorlayarak yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. İlerleyen süreçte bu konuda desteklerde bulunabilmek için bütçede değişiklik yapma konusunda sizden taleplerimiz olacaktır” dedi.

 
TEDBİRLER HEM YETERSİZ HEM ZARAR
Altuğ, “Son yayınlanan genelgeye göre hizmet sektörünün önemli bir parçası olan kafe restoran          işletmelerini oldukça olumsuz yönde etkiledi. Mağdur olan sektörlerimize ciddi devlet destekleri yapılmalı. Elbette her zaman dile getirdiğimiz gibi insan sağlığı her şeyden önemlidir. Fakat insanlar marketlerde, sokaklarda yaşamlarını devam ettiriyor. Temasın en az olması için kafe restoranların kapatılması virüsün yayılma hızını engellemediği gibi yavaşlatmıyor da. Alınan tedbirin tek başına yeterli olmadığı görülüyor. Hem sağladığı istihdam hem ekonomiye katkısı düşünüldüğünde bu tedbirlerin ve uygulanan yasakların yeniden gözden geçirilerek revize edilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:15
banner3
YORUM EKLE