AKGÜN ALTUĞ: EKONOMİ NEFES ALACAK

Nefes Kredisi’ne başvurular dün başladı. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, kredi kullanmak isteyenlerin odadan alacakları faaliyet belgesiyle 8 bankaya başvuru yapabileceklerini söyledi

AKGÜN ALTUĞ: EKONOMİ NEFES ALACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası  (SATSO)  tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde üyelere Nefes Kredisi veriyor. Kredi için müracaatların başladığını ifade eden SATSO Başkanı Akgün Altuğ, KOBİ’lerin en büyük sıkıntısının finansmana erişim sıkıntısı olduğunu belirterek, “Odamız projeye aktardığı kaynak ile üyelerine finansman sağlamış olacak” dedi. Nefes Kredisi kullanmak isteyen firmaların 8 bankaya başvurulabileceğini vurgulayan Başkan Altuğ, “Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankaları kanalıyla kullandırılacak olan kredilerde SATSO üyeleri öncelikle Oda'ya müracaat ederek faaliyet belgesi alacaktır.
18 EŞİT TAKSİT
Bu belgeyle ilgili bankalardan birisine müracaat edecek olan üyelerimizin başvurusu banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanması halinde aylık 1,85 faiz oranı ile 18 ay eşit taksitli krediden yararlanabilecektir” dedi. Altuğ, “Üst limiti 75 bin TL, olan nefes kredisinde, ilk 6 ay anapara ödemesiz (ilk 6 ay sadece faiz ödenecek), sonraki 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplamda 18 ay vadeli olarak krediler geri ödenecek. İnanıyorum ki kurumlar arası güç birliğinin sonucu olan bu kredi ile firmalarımız nefes alacaktır.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE