AKGÜN ALTUĞ: EKONOMİDE SORUN İSTİKRARSIZLIK

İstihdam Seferberliğiyle ilgili düzenlenen toplantıda konuşan SATSO Başkanı Altuğ, “Ekonomi de en önemli sorun güvensizlik ve istikrarsızlıktır. Devletimizin sağladığı bu gibi desteklerle belirsizlikler de ortadan kalkacaktır” dedi.

AKGÜN ALTUĞ: EKONOMİDE SORUN İSTİKRARSIZLIK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ve İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ile bir araya gelerek 2019 İstihdam Seferberliği teşviklerinin detayları ile ilgili değerlendirme toplantısında buluştu. SATSO’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Altuğ, kamuoyunun bu konuda yeterince bilgilenmesi ve teşviklerden iş dünyasının mümkün olduğunca fazla faydalanabilmesi için gayret ettiklerini ifade etti. Teşvik Programı ile ilgili yapılan çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, bundan sonraki süreçte yapılması planlanan faaliyetler de incelendi. Toplantıda ayrıca, 2019 İstihdam Seferberliği’nin şehir ekonomisine ve iş dünyasına katkı sağlayacağı vurgulanırken işletmelerdeki yükün hafifleteceğine de değinildi.
KAPSAMLI TEŞVİK
Türkiye’nin potansiyelinden emin olduklarını belirten Başkan Altuğ, “Devletimizin ekonomiyi kalkındırmada birçok teşviği var ve dahası da gelecektir. Biz de bütün kurumlar olarak ortaklaşa bir hareket içerisinde olacağız ve bu programları uygulayacağız. Ekonomi de en önemli sorun güvensizlik ve istikrarsızlıktır. Devletimizin sağladığı bu gibi desteklerle işletmelerin geleceklerindeki belirsizlikler de ortadan kalkacaktır. Böylelikle daha fazla yatırıma olanak sağlanmış olacak ki bu da kısa vadede ekonomimize bir artı getirecektir. İstihdam Seferberliği 2019 çok kapsamlı teşvikler içeriyor ve bu da istihdama katkı sağlayacak ve artıracaktır. Biz de diyoruz ki, “Burası Sakarya burada iş var”. Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düşüyor.
İYİ ANLATILMALI
İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda onlarda ekstra hassasiyet bekliyoruz. Tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum. Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonomini büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER