Akyazı'dan boykot çağrısına destek

Cumhurbaşkanı Erdopan'ın Fransız mallarının boykot edilmesine yönelik çağrısına ATSO'dan destek geldi 

Akyazı'dan boykot çağrısına destek

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron başta olmak üzere Fransız yetkililerin Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunmaları ve İslam karşıtı açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmıştı.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Şinasi Bayraktar bir açıklama yayımlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek verdi. 
Bayraktar; "Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını tel’in ediyoruz. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz" dedi. 

Başkan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarının boykot edilmesi çağrısını desteklediklerini belirterek, "Halkımız, boykot kampanyasına katılım sağlamalı ve Ticaret erbaplarımız Fransız menşeli ürünler talep etmemelidir" ifadelerini kullandı. 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER