Asgari ücret için belirledikleri rakamı açıkladı!

2020 yılı asgari ücret görüşmelerinin ilki 2 Aralık Pazartesi günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleşecek. Görüşme öncesinde Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’dan teklif geldi. Atalay, “Teklifimiz 2 bin 578 TL altında olmayacak” dedi

Asgari ücret için belirledikleri rakamı açıkladı!

İLK TOPLANTI
Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı 2 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek. İlk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanacak. Son toplantı ise yine 2020 yılı asgari ücret görüşmelerinin ilki 2 Aralık Pazartesi günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleşecek. Görüşme öncesinde Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’dan teklif geldi. Atalay, “Teklifimiz 2 bin 578 TL altında olmayacak” dedi ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak ve nihai karar açıklanacak.
TABAN 2 BİN 578 TL
Toplantıların başlamasına sayılı günler kala işçi ve işveren sendikalarından açıklamalar gelirken Türk-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, toplantı öncesinde ilk kez konuştu. Asgari ücretle ilgili taban taleplerini belirlediklerini ve son rakam için Hak-İŞ ve DİSK ile görüştükten sonra belirleyeceklerini belirten Atalay, “Yaşam maliyeti 2 bin 578 TL. Asgari ücret teklifimiz yaşam maliyetinin altında olmayacak” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 14:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER