Bakkal esnafı da teşvik paketi bekliyor!

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, küçük esnafın içinde yer aldığı yeni teşvik paketlerine ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Bakkal esnafı da teşvik paketi bekliyor!

Bakanlıklarca açıklanan yeni teşvik paketlerinden küçük esnafların yer almasını beklediklerini söyleyen Başkan Akdardağan, “Esnaflarımızla yaptığımız son görüşmeler ve istişareler neticesinde ortaya çıkan durum beklentilerimiz daha da arttırmıştır. Ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sıkıntılı bir dönmeden geçen ve özellikle mahallelerimizin simgesi olan bakkal esnaflarımızın artık direnecek gücü kalmamıştır. Son gelen elektrik, doğalgaz ve su zamları, gider maliyetlerinin artışları, vergilerin katlanması derken iyice darboğaza düşen esnafımız kendisine uzanacak eli beklemektedir. Büyüklerden önce küçükler de düşünülmeli söyleminden hareketle esnafımız içinde bulunduğu bunalımdan ancak devlet eliyle çıkarılmalıdır.” Dedi. 

Başkan Akdardağan, “Özellikle bakkal esnafımızın beklentileri arasında perakende yasasının yeniden revize edilmesi, düşük faizli kredi imkanlarının geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden verilmesi, mevcut kredi borçlarına yapılandırma getirilmesi, sicil affı ve kara listenin sonlandırılması, kamu ve özel bankalardaki kredilere erişim sağlanması, yeni açılan zincir marketlere sınırlama getirilmesi yer almaktadır. Bu yönde hükumetçe çıkarılacak paketler ya da teşvikler esnafımıza nefes olacaktır. Haklı ve makul isteklerimizin karşılanması için Genel Başkanımız Bendevi Palandöken öncülüğünde beklentilerimizi gerekli platformlarda dile getirmeye ve takipçi olmaya devam edeceğiz.” Dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
guler
guler - 1 yıl Önce

benim kucuk 7ay oldu bir dukkanim var satisim zaten mahalle ici oldugundan zor oluyo kredi olursa biraz nefes alabilirim

SIRADAKİ HABER