Balık artınca et satışları azaldı

Mevsim itibariyle açılan balık sezonu, kasapların kırmızı ve beyaz et satışlarını olumsuz etkiledi. Vatandaşlar pahalı et tüketimi yerine tezgahlardaki ucuz balık çeşitlerini tercih ediyor.

Balık artınca et satışları azaldı

Katlı Pazar yerinde kasaplık yapan Adem Koç, “Şu an balık sezonu, vatandaş balığı uygun fiyatlı olarak tercih ediyor. Av sezonu ne zaman biterse kırmızı ve beyaz ete talep o zaman artıyor” diye konuştu. Et fiyatları ile ilgili bilgi veren kasap Metin Ermiş, “Et fiyatları 50 liradan başlıyor, 60 liraya kadar çıkıyor. Kuşbaşı 55 lira, dana kıyma 50 lira, kuzu eti 60 lira. Biftek, antrikot gibi ürünler pahalı. En çok tercih edilen ise kıyma” şeklinde konuştu.

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ 
Beyaz ete zam geldiğini söyleyen kasap Çetin Yiğit, “Pandemiyle insanların zaten alım gücü azaldı. Son haftalarda da tavuk etine yaklaşık yüzde 30’a yakın zam geldi. Alım olmayınca işlerimiz bir hayli düştü. Çalışan eksiltmek zorunda kaldık. Eskiden 5-6 kişi çalışırken şimdi 1-2 kişi çalışıyoruz. Ayakta kalmaya çalışıyoruz. Vatandaş bu dönemde daha çok fiyatları uygun olan şeylere yöneliyor. Çorbalık ve yemeklik alıyorlar” dedi. Merve KURTULAN 

Adem KOÇ

Çetin YİĞİT

Metin ERMİŞ

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 17:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER