BAYRAM ALIŞVERİŞİ İÇİN EVİNDEN ÇIKAN VATANDAŞ PAHALILIĞA TAKILDI: ÇARŞI PAZAR 
CEP YAKIYOR

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşlar bütçelerine göre alışveriş yapmak için çarşı pazarda yoğunluğu arttırırken, esnaf bekledikleri işi yapamamaktan şikayetçi. Esnaf, “Vatandaş krizden dolayı bakıp geçiyor” dedi

BAYRAM ALIŞVERİŞİ İÇİN EVİNDEN ÇIKAN VATANDAŞ PAHALILIĞA TAKILDI: ÇARŞI PAZAR 
CEP YAKIYOR

ALIŞVERİŞ YOĞUNLUĞU
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala çarşıda ve alışveriş merkezlerinde yoğunluk başladı. Bütçelerine göre bayram alışverişi yapmaya çalışan vatandaşlar ise fiyatların geçen seneye göre çok pahalı olduğundan dert yandı. Gazetemize konuşan esnaf ise yoğunluğun alışverişe dönüşmemesinden şikayet ederek, “Şu ana kadar beklediğimiz hareketlilik yok. Vatandaş ekonomik krizden ötürü sadece bakarak geçiyor” dedi.
DÜKKANA GİREMİYORLAR
Esnaf, “Vatandaşta para olmadığı için dükkanların içine girmeye korkuyor. 10 liraya aldığımız malı bir daha aynı fiyata toptancıdan alamıyoruz. 2 lira kar koysak bu sefer vatandaş almıyor. Cidden ne yapacağımızı bilemiyoruz. Alışveriş yapanların çoğu da kredi kartıyla alışverişi tercih ediyor. Eskiden vatandaş çocuğuna bayramlık aldıktan sonra kendisine alışveriş yapardı ama artık çocuklara bile alamıyorlar” dedi.
ÇİKOLATA YERİNE LOKUM
Vatandaşlar ise fiyatların pahalılığından yakınarak, “Eskiden bayramda ikram etmek için evimize çikolata alırdık ama şimdi daha ucuz olduğu için lokumu tercih etmeye başladık. Önceden kolonyacılardan bayrama özel kolonyalar alırdık ama artık şimdi zincir marketlerin en ucuz kolonyalarını alıyoruz. Geçmiş bayramlarda mağazalarda giyim pahalı olduğu için pazarlara giderdik. Şimdi ise pazar yerleri de pahalı. Çarşı Pazar cep yakıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE