Berberler borç ertelemesi istiyor

Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, Kovid-19 normalleşme sonrasında berberler maske sosyal mesafe hijyen kuralları dahilinde hizmet vermeye devam ediyor. Başkan Hacıoğlu, “Sıkıntılı dönemi atlattık ancak bu dönemle ilgili borç ertelemesi istiyoruz ” dedi. 

Berberler borç ertelemesi istiyor

Merve Kurtulan'ın haberi...
Kovid-19 normalleşme sonrasında berberler maske sosyal mesafe hijyen kuralları dahilinde hizmet vermeye devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında berberler randevularını artık uygulama üzerinden oluşturuyor.  Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu “Berberburada.com bir uygulama üzerinden randevularımızı oluşturuyoruz, böylece yığılmayı azaltıyor” ifadelerini kullandı.
DESTEKLER VERDİK
Mart ayında görülen Kovid-19 itibariyle berberleri kapattıklarını söyleyen Sakarya Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu “Koronavirüs ortaya çıktıktan sonra genel tedbirlerden önce biz berberlerimizde tedbirler almaya başladık. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte berberlerimizde ilaçlama çalışmaları yaptık. Bir hafta sonra karantina süreci başladı ve berberlerimiz kapandı. Bu süreçte ise berberlerin yaşadığı sıkıntıları gördüm, gözlemledim” diye konuştu. Dört ilçe ve buna bağlı köylerin Berberler Odası’na bağlı olduğunu ifade eden Hacıoğlu, “Adapazarı, Arifiye, Erenler, Serdivan odamıza bağlı ilçelerimiz.  Biz el emeği çalışan bir meslek gurubuyuz. Pandemi sürecinde berberler olarak çektiğimiz sıkıntıları Büyükşehir Belediyesine ilettik.  Berberler Odası ve Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışması ile zorluk çeken üyelerimiz ve 65 yaş üstü üyelerimize erzak yardımı ulaştırdık. Ekrem Yüce berberlerimize pandemi döneminde su faturası desteği sağladı. Ardından pandemi sürecinde Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye Belediye Başkanlarıyla üyelerimize 300 liralık alışveriş kartları çıkarttık ve dağıttık” dedi.
ERTELEME İSTİYORUZ
Berberlerin pandemiden kötü etkilendiğini ve toparlanmaya çalıştıklarını söyleyen Hacıoğlu, “Tedbirlerimizi alarak berberlerimiz hizmet sağlıyor, toparlanmaya çalışıyoruz. Bizim beklentimiz devletten. Biz devletten kışı atlatabilmek için BAĞKUR, SGK ve krediler için ödemelerin ertelenmesi adına yeni düzenlemeler getirilmesini istiyoruz. Önümüz kış ve kışı atlatabilmek için ödemelerin ertelenmesine ihtiyacımız var. Ödemeler ertelenirse esnafımızın kışı iyi atlatması sağlanacaktır. Berberler olarak bunu istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.
Pandemi ile birlikte randevulu sisteme geçtiklerini söyleyen Hacıoğlu “Bu konuda Sakarya’da berberburada.com adında bir uygulama geliştirildi. Biz de bunu berberlerimizde kullanıyoruz. Şehir merkezinde gayet başarılı bir şekilde işliyor. Hem müşterilere hem biz berberlere kolaylık sağlıyor. Pandemi sürecinden sonra da bu uygulamayı profesyonellikle kullanmaya devam edeceğiz” dedi.    

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 10:52
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kral
Kral - 3 hafta Önce

Üç kağıt ,ismini kendine iyi yakıştırmışsın zırto

Üç kağıt
Üç kağıt - 3 hafta Önce

Milleti icraya verdin şimdi kendi yandaşların istiyor diye erteleme talep ediyorsun insanlar oda aidatı yüzünden pandemi zamanı hiç bir yardımdan faydalanamadılar tavukla olmuyor bu işler o kadar aidat parası topladınız oda olarak siz yardım edin esnafınıza BAŞKAAAAAN.

SIRADAKİ HABER