'BİLGİSİZ YÖNETİCİLER FİRMAYA ZARAR VERİR'

33. Meslek Komitesi toplantısında konuşan SATSO Başkan Yardımcısı Günay Güneş, işverenlerin dünyadaki değişimleri yakından takip ederek kendileri yenilemesi gerektiğini belirterek, “Yöneticilerin bilgisizliği firmalara zarar verir” dedi

'BİLGİSİZ YÖNETİCİLER FİRMAYA ZARAR VERİR'

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu makine imalatçılarının oluşturduğu 33. Meslek Komitesi sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Tunatan Tesisleri’ndeki toplantıya SATSO Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci ve Günay Güneş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Arslan, Emrullah Terzioğlu, Yunus Tever, Komite Başkanı Kadir Ahmet Tecelli, komite başkan yardımcısı Bora Ali Atalay, komite üyeleri Şenol Çalışkan ve Mehmet Manav,  İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ile sektör temsilcileri katıldı.
KÜÇÜK SANAYİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Komite Başkanı Kadir Ahmet Tecelli, 216 üyelerinin sorunlarını takip ettiklerini belirterek, “Üyelerimizin sorunlarını yakından takip ediyoruz. Aylık komite toplantıları düzenliyor sektör konularını değerlendiriyoruz.” dedi. Küçük sanayi sitelerindeki doluluk oranına da değinen Tecelli, “Küçük sanayi sitelerinde doluluk oranı yüzde 100’dür. Kurulması planlanan OSB’lerde küçük sanayi sitelerine de yer verilmesi imalat sektörü için faydalı olacaktır. Sakarya Makine İmalatçıları birliği ile de işbirliği ve iletişim içinde güzel bir birliktelik ve kümelenme örneği oluşturduk” dedi.
NİTELİKLİ İSTİHDAM
SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci ise oda olarak nitelikli istihdama yönelik projeler ürettiklerini ifade ederek, “Firmaların ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirme konusu bugünden yarına çözülecek bir konu değildir. Uzun soluklu işbirliği gerektiren bir çalışmadır. Bu konuda tüm üyelerimizin birlikte hareket etmesi ve gayret göstermesi de gerekmektedir. Kurumların işbirliği de aynı derecede önem arz etmektedir. Ara eleman sorunu konusunda bir bilinç uyandırıp dikkat çektiğimizi düşünüyorum. Bu konuda proje çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
GİRİŞİMCİLİK KURSLARI
İŞKUR il Müdürü Tekin Kaya ise SATSO ortaklığında gerçekleştirilen girişimcilik kursları ve özel sektöre yönelik devlet destekleri hakkında üyelere bilgi verdi. SATSO Başkan Yardımcısı Günay Güneş ise işverenlerin dünyadaki değişimleri yakından takip edebilmeleri ve kendilerini yeniliklere göre adapte edebilmelerinin önemine değinerek, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda hemen her hafta üyelerden gelen talepler doğrultusunda eğitimler düzenleniyor. Eğitim programlarına ve SATSO tarafından düzenlenen seminerlere katılımınızda büyük fayda var. Yöneticilerin bilgisizliği firmalara zarar verir” dedi. Konuşmaların ardından üyeler işçilerin ücret tarifeleri, çalışma koşulları, şehrin istihdam sorunu ve işçi işveren beklentileri  ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE