Böyle adalet olur mu?

Esnaf odası başkanı Coşkun Bilir, hafta sonu küçük esnafın kapalıyken marketlerin açık olmasına tepki gösterdi. Bilir, marketlerde her türlü ürünün satışının yapıldığına da dikkat çekerek bununla ilgili düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. 

Böyle adalet olur mu?

sakaryayenihaber.com -

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki hafta içi akşam saatleri ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Hafta sonları bakkallar, marketler ve gıda satışı yapılan iş yerleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla açık tutuluyor. Ancak marketlerin temel ihtiyaçların yanı sıra hemen her ürüne yönelik satış yapıyor olması küçük esnafın tepkisini çekiyor. Sakarya Kitap Kırtasiye, Büfe, Gazete Bayileri, Tekel Maddeleri Satıcıları, Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Coşkun Bilir, bir markette elektrikli soba satışıyla ilgili çektiği fotoğrafı “Küçük esnaf cumartesi ve pazar kapalı, marketler açık. Böyle adalet olur mu?” ifadeleriyle paylaştı. 

HAKSIZ REKABET
Gazetemize konuşan Oda Başkanı Bilir, “Yasak sebebiyle esnaf kapalı ama esnafın sattığı ürünlerin hepsinin satışı marketlerde devam ediyor. Beyaz eşyacılar kapalı; markette elektrikli soba, ütü satılıyor. Kırtasiyeler kapalı, markette her türlü ürün satılıyor. Pazar yerleri kapalı ama tüm sebze ve meyve ürünleri marketlerde satılıyor. Züccaciyeler kapalı ama tencere, tava, tabak da buralarda satılıyor. Yani marketler hem yasaktan muaf hem de her şey orada satılıyor. Bu haksız rekabetin önüne geçilmeli. Aslında bu süreçten de bağımsız olarak marketlerde neyin satılıp neyin satılmayacağı belirlenmeli. Normal zamanda da bu şekilde…” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 23:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan çelik
Hakan çelik - 4 hafta Önce

Coşkun başkanım yerinde bir açıklama yapmış.
Salgının kazananı ilaç şirketlerinden çok marketler oldu.
Her gün her ürünü satabiliyorlar