Çark Caddesi esnafına destekler anlatılacak 

SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu, İŞKUR ve SGK işbirliği başlıyor. İlk olarak Çark Caddesi esnafı destekler hakkında bilgilendirilecek 

Çark Caddesi esnafına destekler anlatılacak 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde faaliyetlerini yürüten Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Sakarya İş Kurumu ve Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu ile ortak bir toplantıda bir araya geldi.

Toplantı, SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, SATSO Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Sakarya İş Kurumu Müdürü Tekin Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği’nin (CADDER) Başkanı Murat Turgaç, Komisyon Üyeleri ve kurum yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda, SATSO üyesi olan ticaret erbaplarının İŞKUR ve SGK destekleri konusunda aktif bir şekilde bilgilendirilmesi. Birebir görüşmeler yapılarak özellikle istihdam anlamında faydalanabilecekleri hususlar ile ilgili detaylı bilgilendirmelerin yapılması görüşüldü.

Yapılan istişarelere göre önümüzdeki günlerde İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü çalışanlarının Çark caddesinden başlayarak ticaret erbaplarının ilgili konulardaki sorunlarının dinlenmesi ve bilgilendirmelerin yapılması planlanıyor.

banner3
YORUM EKLE