CEVDET METE AÇIKLADI: FINDIK ÜRETİCİSİNE ALAN BAZLI DESTEK

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, 2014 yılında sona eren fındıkta alan bazlı destek ödemesinin bu yıl devam edeceğini söyledi.

CEVDET METE AÇIKLADI: FINDIK ÜRETİCİSİNE ALAN BAZLI DESTEK

ALAN BAZLI
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu kararıyla fındık üreticisine alan bazlı destek ödemesi yapılacağını söyledi. Mete, “Gerek ilimiz gerekse ülkemiz için son derece önemli bir tarımsal ürün olan fındıkta 2009 yılından bu yana uygulanmakta olan alan bazlı gelir desteği ödemesi 2014 yılı itibariyle destek süreci sona ermişti. Üreticimiz aylardır bu kararın çıkmasını bekliyordu. Hükümetimize vermiş oldukları bu karardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
DEKARA 170 LİRA
Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar gereği bu yıl dekara 170 TL ödeme yapılacak. Fındıkta desteklemelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Mete, “Destek ödemesi fındık üreticilerimize çok ciddi ekonomik kaynak oluşturmaktadır. Bakanlar Kurulu kararı kapsamında uygulanacak olan fındık alan bazlı gelir desteği için üreticilerimizin 1 Nisan 2016 tarihi mesai bitimine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapması gerekmektedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE