“Destekler yeterli değil”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Altuğ yaptığı açıklamada Merkez Bankası’nın faiz indiriminin iş dünyasına moral verdiğini ancak küresel rekabet anlamında yeterli olmadığını söyledi.

“Destekler yeterli değil”

HER ZAMANKİNDEN FAZLA
SATSO Başkan Altuğ, iş dünyasının her zamankinden daha çok desteklenmeye ihtiyacı olan bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek “TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun politika faizindeki indirimin bankaların kredi faizlerine yeterince yansıtılmadığı ve kredi yapılandırmaları ile iş dünyasına finansal kaynak sağlanması gerektiği görüşünü destekliyoruz” dedi.

EKONOMİYE CİDDİ KATKI
Elini taşın altına koyarak üretmeye, istihdam sağlama, ekonominin nabzını yükseltmeye gayret eden iş dünyasının banka faiz indirimleri ve kredi yapılandırmaları ile ekonomiye ciddi katkılar sağlamaya devam edeceğine inandıklarını söyleyen Altuğ; “Ülkenin gelişmesine hizmet eden reel sektörü canlandırmak için hep birlikte gayret etmeliyiz. Bankalarımız bu dönemde, her zamankinden daha fazla iş dünyasının yanında olmalılar. Tabloya bakıldığında ekonomik gelişmenin ve gelecek vizyonunun yönü iş dünyasının elindedir. 
TOBB Başkanımızın da belirttiği gibi; ‘Hepimiz aynı gemideyiz, birlikte çalışalım, yapısal reformları hızla bitirelim. Üretimin, istihdamın, yatırımların önü açılsın, Türkiye'nin önü açılsın” ifadelerine yer verdi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:30
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER