'ENERJİMİZİ EKONOMİYE VERELİM'

SATSO Başkanı Altuğ, önceki gün yapılan seçimlerin ülkemiz ve Sakarya için hayırlı olmasını dileyerek, “Tüm dikkatimizi ve enerjimizi ekonomiye vermeliyiz. Türkiye için üreten ve marka olan Sakarya olarak hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz” dedi

'ENERJİMİZİ EKONOMİYE VERELİM'

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Altuğ, seçim sonuçlarının Sakarya ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek “Milletimize yakışır bir zeminde ve yüksek bir katılım oranıyla bir demokrasi şöleni niteliğinde gerçekleştirilen yerel seçim sonuçları ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Seçilen tüm başkanlarımıza başarılar diliyorum.
ÜRETİM VURGUSU

Seçim süreci artık tamamlanmıştır. Bugün itibariyle ekonomiyi merkezimize alarak üretmeye ve çalışmaya kaldığımız yerden devam etmeliyiz. Seçimler yerelde gerçekleşmiş olsa da, ekonomide rekabet globaldir.  Bu uluslararası ekonomik yarışın güçlü aktörlerinden birisi olabilmek için en temel beklentimiz, ekonomimizin omurgasını oluşturan özel sektörümüzün önünü açacak, sonuç odaklı çalışmaların devamlılığıdır” dedi.
YAPISAL REFORMLAR
Seçimlerin ardından yapısal reformlara ve ekonomideki dönüşüme ağırlık verilmesi gerektiğini belirten Başkan Altuğ, “Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz ekonomi ve üretim odaklı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu süreci bir fırsat olarak değerlendirip yapısal reformlar temelinde yatırımlara, teknolojiye, ihracata, istihdama ve üretime ayırmalıyız. Üretim, büyüme ve istihdama destek veren ekonomik yapının gelişerek devam etmesi iş dünyasının rekabet gücünü artıracaktır.
İŞBİRLİĞİ VURGUSU
Sakarya’nın ulusal ve uluslararası alanda önemli markası haline getirmek için iş dünyası ve yerel yönetimlerimizle işbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Güçlü, güven ve istikrar ortamının üzerinde yükselen bir Türkiye için üreten, ürettiğini dünyaya satan, sattıklarıyla marka olan Sakarya olarak hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz. Tüm dikkatimizi ve enerjimizi üretmeye ve ekonomiye vermeliyiz. Yerel yönetimlerimizle işbirliği ile omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. 2023 hedefleri doğrultusunda ilerleyen gelişme ve kalkınma sürecimize hız ve ivme kazandıracak her çalışmaya, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen görev ve sorumluluklar ile katkı sağlamaya hazırız. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE