Erdoğan Sakarya'ya müjdeyi verdi: Üretim...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tank palet fabrikasına yönelik eleştirilerine cevap verdi. Erdoğan, yeni modelle BMC’nin İzmir’deki üretiminin tamamının Karasu’da devam edeceğini söyledi. 

Erdoğan Sakarya'ya müjdeyi verdi: Üretim...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikasının işletme devriyle ilgili eleştirilerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu son olarak geçtiğimiz haftaki grup toplantısında, “Saray sosyetesinde asla vatan sevgisi yoktur. Bireysel ve sarayın çıkarları esastır. Bunlarda vatan sevgisi yoktur. Neden yoktur? Tank-Palet Fabrikasını, ordunun gözbebeği olan bir fabrikayı, bedelsiz olarak, hiçbir para almadan Katar ordusuna peşkeş çekenler vatansever olamazlar. Saray sosyetesine Tank-Palet bağlamında destek verenler de ne milliyetçi, ne de vatansever olamazlar” açıklamasını yaptı. 
“KAFAYI SAKARYA’YA TAKMIŞ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na cevabı bu kez İzmir’den verdi. 
İzmir'in Bergama ilçesinde kalabalığa hitap eden Erdoğan, "Şimdi biz artık tankımızı da üretiyoruz, zırhlı taşıyıcılarımızı da üretiyoruz. Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal kafayı Sakarya'ya takmış. Sakarya'nın evladı, Arifiye'deki tank fabrikasının ne işe yaradığını çok iyi biliyor. Biz Arifiye'deki tank fabrikasını satmadık, tam aksine sürekli olarak yenilenemeyen, eski teknolojiye mahkum kalan Arifiye'deki tank fabrikası bir defa BMC denilen -ki İzmir'dedir bu fabrika- şimdi bunun Sakarya'da Katar ve Türk şirketleri ortaklaşa olarak yenisini kuruyorlar” dedi. 
ÜRETİM KARASU’DA 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BMC’nin İzmir’deki yatırımlarının Karasu ilçesine taşınacağını vurguladığı konuşmasında; “ İşte bu arada da Arifiye'deki tank fabrikasını da yine BMC, Katarlılarla ortaklaşa buraya 50 milyon dolar yatırım yapmak suretiyle burayı yeniliyorlar, röleve ediyorlar. Böylece inşallah tanklarımızın yenilenmesi, tamiri, bakımı, üretimi orada ve bütün bu zırhlı taşıyıcılar yine Karasu'da Sakarya'da üretimi yapılacak. Aynen şu anda İzmir'deki BMC'de neler üretiliyorsa Sakarya'daki Karasu'da o üretilecek. Ama yalan Bay Kemal'de bol. Akşam yalan, sabah yalan. Onun için bizim tabii yalanda onunla baş etmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 21:31
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER