Esnaf nefes alacak

Kovid-19 salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaflar, Kurban Bayramı’na hazırlanıyor. Büyük bir umutla bayramı bekleyen çarşı esnafı bayram hareketliliğinin başladığını söyledi. 

Esnaf nefes alacak

NEFES ALACAKLAR 
İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle bir süredir sıkıntılı günler geçiren esnaflar, büyük bir umutla Kurban Bayramı’na hazırlanıyor. Kovid-19 salgını sebebiyle kepenk kapatan ve 1 Haziran normalleşme takvimiyle birlikte bir nebze de olsa nefes alan esnaflar, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala satışların artmaya başladığını söyledi. Pandemi sürecinde satışların büyük oranda düştüğünü belirten esnaflar, Kurban Bayramı hareketliliğinin başladığını belirterek bayram vesilesiyle yüzlerinin güldüklerini söyledi.   

NORMALİ YAKALADI 
Öte yandan yaklaşık 3 ay kapalı kalan AVM’lerde de hareketlilik yaşanması bekleniyor. Normalleşme süreciyle birlikte ziyaretçilerine hijyenik bir ortamda hizmet vermeyi amaçlayan AVM’ler, Sağlık Bakanlığı’nın önerileri çerçevesinde çalışmalarını yürüyor. AVM’lerin bu yönde gerçekleştirdiği hizmetler tüketiciler nezdinde karşılık görerek, müşteri giriş sayısı yüzde 70, cirolar ise yüzde 80 oranında normal dönemi yakaladı. Bu oranın içinde bulunduğumuz Temmuz ayında artarak devam etmesi bekleniyor. Şevval GEÇİN/Serkan OK


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 19:01
banner3
YORUM EKLE