ESNAFIN SORUNLARI ANKETLE BELİRLENECEK

SESOB Başkanı Hasan Alişan, birliğe bağlı oda başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile bir araya geldi.

  ESNAFIN SORUNLARI ANKETLE BELİRLENECEK

STRATEJİK YOL
SESOB Başkanı Alişan, mensupların istek ve talepleri doğrultusunda yapacakları anketler sonucu yeni bir stratejik yolun çizileceğini söyledi. Alişan, “ Değerli arkadaşlar yönetici olmak bir sorumluluk gereğidir. Bir meslek grubunu temsil etmek ve onlara köprü vazifesi yapmaktır. Bizim görevimiz sorunlara çözüm aramaktır. Temsil ettiğimiz mesleklerin sorunlarını çözmek bizim asli görevimizdir. Değerli arkadaşlar Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliğinin yönetimi 1 Mayıs 2018 tarihinde göreve geldi. Maksadımız aradaki köprüyü sağlam yapmaktır. Sonuç itibari ile mensuplarımıza hizmet sunmayı sağlamaktır. Ama bu sadece seçmiş olduğunuz 9 tane yönetim kurulu üyesinin sorunu olmamalı, hepimizin müşterek sorunu olmalıdır” dedi.
'DESTUR' İSTEDİLER
Başkan Alişan, bundan sonraki  yol haritalarını ve stratejilerini , temsil ettikleri mensupların istek ve taleplerine göre şekillendireceklerini belirterek; “Bunun içinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımız şuna karar verdiler. Dediler ki; mensuplarımız ne istiyor bizden, istek ve beklentileri nelerdir, bunun için anket çalışması yapalım. Arkadaşlarımız hazırladılar. Önümüzdeki günlerde siz ve değerli yöneticilerinize ulaştıracağız. Bizim buradaki temel maksadımız, önce sizden destur almak ,ondan sonra da yolumuza devam etmektir. Biz istiyoruz ki mensuplarımızın istek ve taleplerini alıp gelecek yıllarla ilgili stratejimizi belirleyelim. Kişisel istek ve talepleri yer vermeden kurumsal istek ve taleplerimiz ön plana çıkartalım istedik” diye konuştu
TAVUK SU İÇER ALLAH’A BAKAR
Alişan, “ Önümüzdeki Eylül ayının son haftasında Başkanlar Kurulu toplantısı yapacağız. Bayramdan hemen sonra mensuplarımıza ve yöneticilerimize anket göndereceğiz.  Bu duygularla biz bugün sizleri buraya davet ettik. Sakarya’daki üretilen hizmetin ve kalitenin ölçüle bilirliği yoktur. En üst seviye de hizmet veriyoruz. Çünkü Sakarya halkı daha iyilerine layık oldukları için bizde en iyi şekilde çalışacağız. Sakarya halkımızdan isteğimiz şudur; zor zamanda özel günlerinde mutlu günlerinde yanında olan esnaf arkadaşlarımızın; düğününde, cenazesinde, hastalığında ziyarete giden arkadaşlarımızın bir fırsat olarak ta görülen bayramlarda da o vatandaşlarımızın ticari anlamda ziyaret etmelerini bekliyoruz. Bir söz vardır ya “ Tavuk Su İçer Allah’a Bakar” bizde aynı düşünce içerisindeyiz. Bu açıdan biz bayrama hazırız. Ekonominin canlanması için biz hazırız. Ekonominin canlanması için Yerel esnaf arkadaşlarımıza yardım etmek zorundayız “dedi.
KÜLTÜREL HAZİNEMİZ ESNAFLIK
Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, esnaflığın insanlık tarihi kadar eski olduğunun altını çizerek; “İnsanın var olduğu günden itibaren esnaflık başlamıştır. Esnaf ve sanaatkarlarımız Selçuklulara kadar uzanan kültürel hazinemizdir. Değerli katılımcılar, kardeş olmak Aale kültürünün Anadolu’ya bıraktığı bir mirastır. Ahi Evran bu mirası bize şu sözlerle söylemiştir; Harama bakma, haram yeme haram içme, doğru, sabırlı dayanıklı ol, yalan söyleme, büyüklerinden önce söze başlama, kimseyi kandırma, kanaatkâr ol, dünya malına tebah etme, yanlış ölçme, affetmesini bil, yumuşak davranmasını bil, kendin muhtaç iken başkalarına verecek kadar cömert ol. Bunu yaptığımız zaman olay bitiyor. Bu esnaflarımızın şiarı, genel çerçevesi, genel kaidesidir” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 17:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER