“Faizler her an yükselebilir”

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak’tan devlet desteğiyle verilen 0,99 oranlı konut kredilerinin sona erebileceğini söyledi.

“Faizler her an yükselebilir”

ACELE EDİN

Geçtiğimiz günlerde kamu bankaları konut kredi faiz oranlarını 0,99’a indirmişti. Kısa sürede büyük talep gören oranın kalkabileceği gündeme geldi. Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak konut sahibi olmak isteyenlerin düşük faiz oranından yararlanmak için acele etmelerini isterken, “Faizler her an yükselebilir” dedi.

 PİYASA HAREKETLENDİ

Merkez Bankası’nın faiz indirim kararının ardından piyasaları hareketlendirmek için indirilen faiz oranları konut satışlarını hareketlendirdi. Sakarya’da da düşük faiz oranlarının konut satışlarına olumlu yansıdığını aktaran Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak kritik bir açıklama yaptı. Başkan Bayrak düşük faiz oranlı kredilerin sona erebilme ihtimali olduğunu söyledi. Bayrak konut sahibi olmak isteyenlere çağrıda bulunarak “Düşük faizli krediden yararlanmak vatandaşımızın yararına. Bu fırsatı değerlendirmek için hızlı hareket etmek lazım. Sakarya Müteahhitleri olarak vatandaşımızın yararına olacak bu konuda ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serbulent karsli
Serbulent karsli - 1 yıl Önce

Kendini çok akillimi saniyorsun

SIRADAKİ HABER