Fiyatlar düştü satışlar ikiye katlandı

Hasat zamanı ile birlikte bollaşan ürünler semt pazarında hem satıcı hem de vatandaşlarını mutlu ediyor. Neredeyse yarı yarıya düşen fiyatlarla birlikte satışlar ikiye katlandı.

Fiyatlar düştü satışlar ikiye katlandı

FİYATLAR DÜŞTÜ

Pazar esnafı hasat zamanı olduğu için bol ürün geldiğini ve fiyatların düştüğünü ifade ederek; “geçen haftaya oranla fiyatlar yarı yarıya düştü. Kırmızı biber geçen hafta 5 TL idi bu hafta 3 TL’ye düştü. patlıcan 2.5 TL, dolma biber 3 TL, biberlerin hepsi 3 TL, domatesler 2 TL, kabak ve patlıcan 2 TL. Geçen hafta kilosunu 3 TL’ye sattığımız kavun bugün 1.5 TL ve karpuzlarımız da 1 TL’ye kadar düştü” dedi.

ESNAF MEMNUN

Esnaf satışlardan memnun olduğunu dile getirerek, “Yaz sebzelerinin ilk çıktığında bir bölümü geliyordu bir bölümü de gelmiyordu ama şu an hemen hemen bütün tarlalarda hasat başladı. Bundan dolayı da bolluk var. Şu an halde herkesin malı olduğu gibi duruyor. Fiyatlar da bu yüzden düştü. Kısıtlama yok şu an malımız bol geliyor. Bu yüzden de fiyatlar geçen haftalara bakarak, çok çok uygun. Vatandaşlar aldığı ürünü fazla fazla alarak kışlıklarını da hazırlıyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 00:13
banner3
YORUM EKLE